رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با استفاده از اعتبارات سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ۳۰ پروژه زیربخش‌های کشاورزی به ارزش ۱۶۰۰ میلیارد تومان در دست احداث است.

به گزارش خبرافلاک؛ اسفندیار حسنی‌مقدم اظهار کرد: در شرایط کنونی کشور با یک نبرد تمام عیار اقتصادی با کشورهای سلطه گر مواجه است در چنین شرایطی همه ما باید با هم‌اندیشی، همدلی و تعامل و با ارائه برنامه‌های مدون و منسجم جهت رفع مشکلات و در راستای بی‌نیازی کشور به بیگانگان، استقلال اقتصادی، اقتدار و امنیت غذایی تلاش کنیم.

وی به تبیین فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود استان پرداخت و گفت: لرستان می‌تواند یکی‌از قطب‌های اقتصادی کشور باشد، چون دارای ظرفیت‌های طبیعی و مادی فراوانی است و با تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌توان به این مهم رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: با اعتبارات محدود دولتی و پیچیدگی‌های سیستم اداری توسعه بخش کشاورزی به کُندی پیش می‌رود بنابراین باید در ستاد توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی سرمایه. گذاران را حمایت و برخی از کارهای اداری که مانع تسریع در کار سرمایه‌گذاران است را تعدیل و رفع کنیم.

وی با بیان اینکه رویکرد ما این است که دنبال کارهای جهادی باشیم، تصریح کرد: در قالب ستاد توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی تاکنون حدود ۳۰ پروژه با اعتبار ۱۶۰۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شده و یا در آستانه صدور مجوز و کلنگ زنی هستند، با بهره‌برداری از آن‌ها شاهد جهش تولید در زیر بخش‌های کشاورزی استان خواهیم بود.

 حسنی‌مقدم ادامه داد: برای رسیدن به قله‌های رفیع توسعه باید قوی باشیم برای قوی شدن باید زحمت کشید و تلاش کرد از بعد اقتصادی باید قوی باشیم یکی از بعدهای مهم اقتصادی بخش کشاورزی است و باید جهادی کار کنیم با کارهای روزمره و روتین امور پیش نمی‌رود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی بر کشاورزی مبتنی بر قرارداد تأکید دارد، امروزه در جهان ۹۰ درصد کشاورزی مبتنی بر قرارداد است و در ایران این نسبت یک درصد است کشاورزی مبتنی بر قرارداد یک سرفصل باشد.

وی افزود: تبدیل کشاورزی سنتی به مدرن و هوشمند با توجه به محدودیت‌های منابع آبی بیش‌از هر زمان دیگری ضروری به نظر می‌رسد در این راستا یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی، تشکیل تعاونی‌های تولید و کشاورزی مبتنی بر قرارداد، کشاورزی در کشور را اقتصادی تر و استفاده بهینه از منابع را به دنبال دارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایسنا