رئیس پلیس فتا استان لرستان از شناسایی و دستگیری سارقان اینترنتی که موفق شده بودند به روش اسکیمر بیش از 8 میلیارد ریال از شهروندان کلاه‌برداری کنند، خبر داد.


به گزارش خبرافلاک؛ سرهنگ آرش ابراهیمی، رئیس پلیس فتا لرستان اظهار داشت: وصول پرونده‌های قضایی با عنوان برداشت غیر مجاز از حساب بانکی شهروندان نشان از فعالیت یک باند اسکیمری در استان را داشت که با به دست آمدن سرنخ‌های اولیه موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: با انجام تحقیقات و بررسی‌های فنی و میدانی صورت گرفته مشخص شد که کلیه شکات این پرونده در چند روز قبل در پارکینگ خودرویی در یکی از مناطق مرکز استان مراجعه کرده بودند که بعد از آن مورد کلاه‌برداری قرار گرفته‌اند.
این مقام انتظامی عنوان کرد: با اقدامات فنی و پلیسی صورت گرفته یکی از متهمین در خرم‌آباد مورد شناسایی قرار گرفت که پس از دستگیری و انجام تحقیقات تکمیلی نفر اصلی در یکی از استان‌های مرکزی شناسایی شد که طی هماهنگی‌های اخذ شده با مرجع قضائی در یک عملیات ویژه و پیچیده در دام پلیس گرفتار شدند.
سرهنگ ابراهیمی تصریح کرد: با انتقال متهمین به پلیس فتا، اعضای این باند با وجود ادله و مستندات لب به اعتراف گشوده و به کپی بیش از ۸۵ کارت‌بانکی در پوشش پارکینگ خودرویی و کلاه‌برداری به ارزش ۸ میلیارد ریال اقرار نمودند.
این مقام مسئول ادامه داد: با استعلامات صورت گرفته از سایر استان‌های کشور سرکرده این باند به همراه همدست خود در ۱۹ استان اقدام به کلاه‌برداری به شیوه یاد شده، نموده است که به منظور پیگیری و سیر مراحل قانونی متهم به همراه پرونده تکمیلی تحویل مراجع قضائی گردید.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : روابط عمومی