فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد با اشاره به این که سربازان سرمایه جمهوری اسلامی هستند گفت: امروز در کشور ما ،سربازان در طول مدت دو سال خدمت، مهارت های فنی را آموزش می بینند و پس از سربازی این مهارت ها در اشتغالزایی آن ها نقشی اساسی دارد.

سرهنگ ماشااله بازگیر، درحاشیه آئین تجلیل از سربازان نمونه در روز سرباز در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: سربازی واژه ای مقدس و زینتی در مسیر خدمت به کشور است هر سربازی در هر لباسی، اعم از درجه دار و سرهنگ باید بداند که خدمت به نظام، مقدس است،شهید سلیمانی با تمام عظمت نظامی اش خود را سرباز کشور می دانستند.

وی افزود:سربازان سرمایه جمهوری اسلامی هستند یک جوان از سن ۱۸ سالگی لباس مقدس سربازی را پوشیده و در واقع برای عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و … آماده می شود.

فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد با اشاره به این که شهیدان الگوی سربازان ما هستند عنوان کرد:ما در زمان جنگ تحمیلی همه سرباز بودیم،شهدایی همچون شهید فلاحی و کوشکی در لباس سربازی در جبهه خدمت می کردند ولی با وجود اتمام دوره سربازی، با احساس تکلیفی که داشتند در جبهه ماندند و در راه دفاع از کشور و ارزش های اسلامی شهید شدند از این رو ما در طول هشت سال دفاع مقدس شاهد رشادت ها و دلاوری های سربازان بودیم.

سرهنگ بازگیر تصریح کرد:سربازان امانت خانواده ها نزد ما هستند، در این دو سال مهارت های فنی را آموزش می بینند و پس از سربازی این مهارت ها در اشتغالزایی آن ها نقشی اساسی دارد.

وی با اشاره به لزوم آمادگی هر لحظه سربازان برای دفاع از وطن اسلامی خاطرنشان کرد:تربیت سرباز باعث تربیت نسل آینده می شود چراکه افتخار نظام جمهوری اسلامی و آینده سازان ایران اسلامی هستند، در دوره پهلوی از سربازان بیگاری می کشیدند ولی امروز سربازان در جمهوری اسلامی در بحث های فرهنگی، دفاعی، امنیتی اقتصادی و اجتماعی ، آموزش تخصصی می بینند.

سرهنگ بازگیر بیان کرد:سربازان امروز ما همان سربازان دوران دفاع مقدس هستند،دیروز در جنگ سخت بودیم ولی امروز باید در همه عرصه ها بخصوص جنگ نرم و فضای مجازی حضور داشته باشیم.

وی ضمن قدردانی از خدمات سربازان ناحیه مقاومت بسیج خرم آباد گفت: از نظر من همه باید مورد تشویق قرار بگیرند و ما از این پس هر فصل سربازهای نمونه را به عنوان الگو برای دیگر سربازان تشویق می کنیم.

به گزارش خبرافلاک در پایان این مراسم از سربازان نمونه ،حسین ابدالی، خسرو عباسی و کیارش فرج پور به عنوان سرباز نمونه تقدیر شد.

انتهای پیام/