حامدامیری، دارند مدال طلای پارالمپیک توکیو  2020،با بیان اینکه یکی از افتخاراتش بسیجی بودن است گفت: بزرگترین افتخار من تقدیم مدالم به شهید سلیمانی است.

به گزارش خبر افلاک، ظهر امروز آیین تجلیل از قهرمانان و مربیان مسابقات پارالمپیک و المپیک ۲۰۲۰ توکیو با حضور سردارمرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان،نماینده ولی فقیه درسپاه استان،مدیرکل ورزش و جوانان لرستان،مسئول سازمان بسیج ورزشکاران،مدال آوران پارالمپیک و جمعی از ورزشکاران و مسئولین سپاه استان برگزار شد.

ورزشکاران لرستانی عزتمند و غرورآفرین عمل کردند

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه لرستان گفت: جوانان دیروز درسوم خرداد ۶۱خرمشهر را آزاد کردند و امروز درمیادین بین المللی با برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی با کسب مدال ،عزت و غرور برای کشورمان به ارمغان می آورند.

سعید داوودی اظهار داشت: موفقیت های مدال آوران ما زمانی دوچندان می شود که مدال فلزی و مادی خود را به شهدا تقدیم می کنند این عمل مدال را برای همیشه جاودانه و ابدی می کند.

وی افزود: ورزشکاران لرستانی با تمام مشکلات و کمبودها  در مسابقات پارالمپک ۲۰۲۰توکیو خوش درخشیدند .

داوودی عنوان کرد: ارزش کار ورزشکاران ما چنان زیاد است که بعد از بازگشت از مسابقات رهبری با آنها دیدار داشتند تا از نزدیک قددان آن ها باشند.

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه لرستان تصریح کرد: باید منش پهلوانی و اخلاق را دربین جوانان ورزشکار نهادینه کنیم.

به جای قهرمانی،پهلوان پروری کنیم

رییس هیئت دوومیدانی لرستان گفت: درچهارمین دوره از بازی های پارالمپیک ورزشکاران دوومیدانی جامعه معلول و جانبازان با ۹مدال رنگارنگ خوش درخشیدند.

مصطفی بهرامی اظهارداشت: امیدواریم در المپیک پاریس نیز ورزشکاران لرستانی صاحب مدال شوند.

وی افزود: ورزش لرستان با چهارچالش روبروست  که با رعایت این مولفه های مهم به نقطه مطلوب می رسد.

بهرامی عنوان کرد: اول اینکه ما درلرستان چالش مدیریتی داریم .برنامه ریزی و نظارت بر مدیریت ورزش لرستان یکی از راه هایی است که می توان ورزش استان را ارتقاء داد. متاسفانه ظرف یک سال سه مدیر ورزشی درلرستان عوض کردیم و این عدم ثبات مدیریتی ورزش استان را با چالش مواجه کرده است.

مربی جامعه دوومیدانی معلولین و جانبازان لرستان اشاره کرد: مشاوره های درستی به مدیران ما داده نمی شود.مدیری که روی کار می آید مشاوری را انتخاب می کند که همسو با خودش باشد درحالی که باید مشاوری را انتخاب کرد که با نظارت و همفکری، ورزش استان را به سمت پیشرفت هدایت کند.

بهرامی تصریح کرد: متاسفانه ورزش لرستان بعد از ۱۲۰سال که از بازی های المپیک می گذرد مدال آور نبوده است.

رییس کمیته جهانی دوومیدانی کم بینایان و نابینایان اظهارکرد: دومین چالش ،بحث کمبود امکانات و تجهیزات ورزشی است. متاسفانه مسئولین ما ظرفیت ها و زیرساخت های ورزشی را دراختیار بخش خصوصی می گذارند و این تجهیزات براساس زمان و مدت استفاده مستهلک می شوند و ورزشکاران ما نمی توانند از این ظرفیت ها استفاده مفید ببرند.

وی افزود: ما سالها یاد گرفتیم دم از محرومیت لرستان بزنیم درحالی که استان ما استان محرومی نیست بلکه مدیران ما از ظرفیت های استان به خوبی و درجایگاه مناسب استفاده نمی کنند.ما با ۶۳۰۰ شهید سومین استان شهیدپرور کشور هستیم ولی متاسفانه با برچسب محرومیت زدن به خود از خیلی استانها عقب تریم.

بهرامی عنوان کرد: سومین چالش پیش و روی ورزش استان و درکل کشور بحث معیشت و حق و حقوق مادی و معنوی ورزشکاران است.مسائلی مانند اشتغال،بیمه و مسکن گریباگیر ورزشکاران به خصوص جامعه معلولین و جانبازان است.باید مسئولین درقالب تسهیلات مسائل معیشتی آنها را برطرف کنند.

بهرامی چهارمین چالش پیش و روی ورزش استان را مسئله قهرمان پرورری بدون توجه به مولفه پهلوان پروری دانست و تصریح کرد: ما قهرمان زیاد داریم  ولی پهلوانی که به الگوی جامعه تبدیل شود پرورش نمی دهیم.به دنبال الگوی پهلوانی باشیم.

وی افزود: بنا بر تجربه های تاریخی پهلوان ورزشی را کسی می دایم که درکشتی بازوبند پهلوانی داشته باشد درحالی که ازسایر رشته ها هم می شود پهلوان پروری کرد.پهلوانی آدابی دارد که اخلاق مداری و مردانگی از خصوصیات آن است. ما بیاییم این خصوصیت ها را درورزشکارانمان پرورش دهیم و درهررشته ای الگو به جوانان معرفی کنیم.

بهرامی عنوان کرد: ما شهدای ورزشکاری مانند ابراهیم هادی داریم که اخلاق مداری و صیانت از امنیت و ناموس کشور برایشان اصل بوده ؛بیاییم علاوه براقتدا به شهدا الگوهای پهلوانی زنده خلق کنیم .

تقدیم مدال به شهید سلیمانی بزرگترین افتخارم است

حامدامیری، دارند مدال طلای پارالمپیک توکیو  2020نیز دراین مراسم با بیان اینکه یکی از افتخاراتش بسیجی بودن است اظهارداشت: بزرگترین افتخار من تقدیم مدالم به شهیدد سلیمانی است.

امیری افزود: انشالله با دعای خیر مردم تمام تلاشم را برای مسابقات دوره های آتی می کنم تا کشور و مردم را سربلند کنم و افتخارات دیگری برای استانمان به ارمغان بیاورم.

درپایان مراسم ،ضمن تقدیر از خانواده شهیدان اسماعیل غلامی یاراحمدی،داوود و کوروش علی پناه، علی کوشکی،عبدالرضارشیدزاده و انوشیروان رضایی از قهرمانان حامدامیری، سجادمحمدیان، علی غیاثی و فرید بهرامی به عنوان مربی کشتی تجلیل شد.

خانواده شهید علی کوشکی با تقدیم هدیه و تقدیرنامه خود به وحید امیری،دارنده مدال طلای پرتاب نیزه مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ از این ورزشکار لرستانی تقدیر به عمل آوردند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : بیرانوند