مدیر شعب بانک کشاورزی لرستان گفت: ۶۰ میلیارد تومان طی سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به ۱۲ هزار کشاورز خسارت دیده استان پرداخت شد.

به گزارش خبرافلاک؛ علی جهانی میر افزود: این مبلغ به کشاورزان متضرر از خسارت های ناشی از خشکسالی، سرما و سایر عوامل قهری و در زیربخش های دام و طیور و عمدتا محصولات زراعی و  باغی پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: پرداخت غرامت توسط شعب بانک کشاورزی استان بلافاصله پس از تایید خسارت و تامین اعتبار از سوی ستاد صندوق بیمه کشاورزی انجام می شود و احتمال می رود این مبلغ به بیش از ۷۵ میلیارد تومان برسد.

وی با اشاره به آغاز فصل زراعی جدید خاطر نشان کرد: ۶ ماهه امسال ۷۵ میلیارد تومان تسهیلات جهت تامین بذر گواهی شده مورد نیاز کشاورزان پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۰ برابر افزایش یافته است.

جهانی میر با اشاره به نقش بیمه کشاورزی در کنترل خطرهای موجود در بخش کشاورزی اظهار داشت: صندوق بیمه کشاورزی لرستان در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ محصولات بیش از ۷۰ هزار نفر از بهره برداران بخش کشاورزی را تحت پوشش قرار داده است و برای اولین بار بیش از نیمی از بهره برداران بخش کشاورزی استان اقدام به خرید بیمه نامه نموده اند.

وی افزود: صندوق بیمه کشاورزی آمادگی دارد در سال زراعی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰  تمام محصولات کشاورزی بهره برداران استان را در تمام زیربخش ها تحت پوشش در آورده و برای سال زراعی جدید خدمات ویژه ای جهت کشاورزان تحت پوشش ارائه کند.

بیش از ۱۳۰ هزار نفر در لرستان بهره بردار بخش کشاورزی هستند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایرنا