استاندار لرستان به لزوم ترغیب دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی اشاره کرد و گفت: رشته‌های فنی و مهارتی در استان لرستان تقویت شوند.

به گزارش خبرافلاک؛ سید موسی خادمی امروز اظهارداشت: آغاز مهرماه برای همه افراد، روزهایی خاطره انگیز است به طوری که هر انسانی در طول زندگی ایامی دارد که کل زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و یکی از آن روزها نیز روز اول مهر است که آینده افراد از همین روز و از چگونی رفتار در این روز شکل می‌گیرد.

وی کامل‌ترین تعبیر برای معلم را امام خمینی (ره) مطرح کردند مبنی بر اینکه معلمی کار انبیاء است افزود: این نهال‌ها در آینده به درختان تنومند و پرثمری تبدیل می‌شوند و معلم با رفتار خود نقش مهمی در آینده دانش‌آموزان دارد.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه همه باید در جهت حمایت از آموزش و پرورش برای تربیت و پرورش دانش‌آموزان تلاش کنند عنوان کرد: باید تلاش شود تا دانش‌آموزان به سرانجام برسند و آینده درخشانی را بسازند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با توسعه فضای مجازی بیان کرد: یکی از کارهای مهمی که در این سال‌ها در آموزش و پرورش انجام شد، توسعه فضای مجازی بود و با توجه به این روزهای کرونایی با افزایش پهنای باند اینترنت، دانش‌آموزان استان توانستند آموزش‌های درسی را فرا بگیرند.

خادمی گفت: در پی شیوع  ویروس کرونا بسیاری از مدارس به اینترنت وصل شدند اما هنوز هم مدارسی وجود دارند که اینترنت ندارند و از راه‌های دیگری آموزش‌های درسی را می‌آموزند.

وی خاطرنشان کررد: طی چهار سال اخیر هزار و ۴۸۰ کلاس درس و ۷۳۰ مدرسه برای حضور دانش‌آموزان لرستانی مهیا و نوسازی شد همچنین با تلاش‌های انجام شده سطح سواد در استان لرستان ۲ درصد افزایش یافته است.

استاندار لرستان به لزوم ترغیب دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی اشاره کرد و اظهارداشت: از آنجا که ۷۰ درصد کنکوری‌ها در رشته تجربی بوده که ممکن است نتیجه نگیرند، باید تلاش شود تا دانش‌آموزان به سمت رشته‌های مهارت آموزی سوق پیدا کنند چرا که این نوع رشته‌‌ها نیاز کشور است و تولید و اقتصاد از آنجا شکل می‌گیرد که در این رابطه تقویت رشته‌های فنی و مهارتی الزامی است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم