معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان از پذیرش دانشجوی رشته گیاهان دارویی برای اولین بار طی سال تحصیلی جدید در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرافلاک؛ احسان رشیدیان اظهار کرد: با پیگیری‌های مستمر توانستیم مجوز اخذ رشته کارشناسی ارشد گیاهان دارویی را برای دانشگاه لرستان اخذ کنیم.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱، برای اولین بار در مقطع کارشناسی ارشد گیاهان دارویی دانشجو پذیرش خواهد شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان گفت: دو سال بوده که دفتر گسترش وزارت علوم راهبرد جدیدی را برای اعطای مجوز رشته‌های جدید در دانشگاه‌های کشور در پیش گرفته که بسیار سخت‌گیرانه است.

رشیدیان خاطرنشان کرد: گیاهان دارویی یکی از رشته‌های تخصصی دانشکده کشاورزی محسوب می‌شود که نیازمند شاخص‌هایی همچون امکانات، فضای آموزشی، تجهیزات کارگاهی، آزمایشگاهی و اعضای هیات علمی است.

وی گفت: برای اخذ مجوز در این رشته هر دانشگاهی باید یک دانشیار و سه استادیار تمام داشته باشد تا بتواند مجوز این رشته را اخذ کند که دانشگاه لرستان این شرایط را داشته و سازمان گسترش موافقت خود را برای راه‌اندازی این رشته اعلام کرده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان در خصوص میزان پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱، اظهار کرد: میزان سهمیه پذیرش دانشگاه را سازمان سنجش اعلام خواهد کرد.

رشیدیان عنوان کرد: هفته اول مهرماه میزان پذیرش اعلام و پذیرش شدگان اقدام به ثبت‌نام خواهند کرد.

وی گفت: پس از ثبت‌نام میزان پذیرش و ورودی دانشجویان را به دانشگاه لرستان به طور دقیق اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایسنا