نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به ضرورت تنوع بخشی به در ارتباط و تعاملات با کشورها گفت: در عضویت ایران در یازمان همکاری شانگهای، فرصتی راهبردی در حوزه های فرهنگی،اجتماعی،سیاسی، اقتصادی، بازرگانی، پولی، بانکی و انرژی و فرصت مناسب تری برای رشد و شکوفایی اقتصادی کشور فراهم است.

به گزارش خبرافلاک حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه این هفته در خرم آباد با اشاره به شعار روز سوم هفته دفاع مقدس به نام معنویت، زنان، خانواده و سلامت اظهارداشت: حضور بانوان در صحنه های جنگ تحمیلی، پشت جبهه ها و پس از جنگ در حوادث سیاسی، رویداد های علمی، فرهنگی، اجتماعی و در میدان سازندگی همه حکایت از فعالیت ارزشمند و مفید بانوان با حفظ و رعایت عفاف و حجاب است؛ به برکت نظام جمهوری اسلامی زمینه رشد و کمال علمی و معنوی و اخلاقی برای بانوان فراهم شده است و بانوان زیادی به کمالات علمی و اخلاقی نائل شدند.

وی افزود: استان و کشور ما همچنان مبتلا به ویروس کروناست البته با گسترش واکسیناسیون بیماری رو به افول و کاهش است؛ رعایت فاصله اجتماعی و اصول بهداشتی،استفاده از ماسک و عدم حضور در اجتماعات غیر ضروری،برای برگشت به زندگی عادی لازم است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: این هفته سالروز شهادت جمعی از شخصیت های بزرگ اسلام، سیاسی و انقلابی از جمله اُویس قرنی از صحابه امام علی( ع)، شهادت روحانی مبارز سید عبدالکریم هاشمی نژاد توسط منافقین و شهادت سرداران اسلام، شهید فلاحی، کلاهدوز، نامجو، فکوری و جهان ارا در سال ۱۳۶۰ است؛
این شخصیت ها هر کدام در زمان خود در پیش برد اهداف متعالی اسلامی منشا اثر فراوان شدند برای همه از پیشگاه خداوند متعال،مقامات متعالی را درخواست می کنیم.

شاهرخی خاطرنشان کرد:روز دوشنبه سالروز عملیات ثامن الائمه و شکست حصر آبادان است که با دستورات امام راحل، رشادت و شهادت رزمندگان اسلام پیروزی در عملیات محقق شد.

وی با اشاره به ضرورت تنوع بخشی به در ارتباط و تعاملات با کشورها تصریح کرد: رئیس جمهور هفته پیش در سفر به پایتخت تاجیکستان،در اجلاس سازمان همکاری شانگهای حضور پیدا کردند، انشاالله با این حضور فرصتی راهبردی در حوزه های فرهنگی،اجتماعی،سیاسی، اقتصادی، بازرگانی، پولی، بانکی و انرژی و فرصت مناسب تری برای رشد و شکوفایی اقتصادی کشور فراهم شود.

امام جمعه خرم آباد با اشاره سالروز اربعین حسینی در ۵ صفر بیان کرد: حادثه کربلا، شهادت امام حسین(ع) و اصحاب و یارانش جز تلخ ترین حوادث در تاریخ بشریت است اما هم چنین به اسارت بردن دختران پیامبر اسلام جز تلخ ترین حوادث روزگار است محققین برآورد کردند مسیری که کاروان طی کرده تا به مدینه برگشته است، چهار هزار و ۱۰۰ کیلومتر مسیر بوده و در این مسیر حوادث تلخی به وجود آمده است.

وی با اشاره به ناله سردادن کاروان در برگشت به کربلا در روز اربعین یاد آور شد: زمانی که بازماندگان را از کنار پیکر شهدا عبور دادند،همه ناله سر دادند وقتی حضرت زینب (س)چشمش به پیکر برادرش افتاد از شدت غم سخنانی بر زبان آورد که دوست و دشمن گریه کردند؛ آن زمان که وارد شام شدند شهر آذین بسته شده بود و خاندان پیامبر (ص) را طناب بسته وارد مجلس یزید کردند،در کوفه و شام حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) با سخنرانی کوبنده،یزید را سرزنش کردند و فضایل امام حسین(ع) را بازگو کردند.

شاهرخی گفت:آموزش و پرورش از روز پنج شنبه، اول مهر کار تعلیم و تربیت را آغاز کرده است،علم و دین و تعلیم و تربیت همراه با یکدیگر است،امید که عقب افتادگی های تحصیلی و علمی به دلیل وجود بیماری کرونا رفع شود.