مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی در این استان تا پایان سال ۱۴۰۰ به طور ۱۰۰ درصد اجرا می شود.

به گزارش خبرافلاک؛ “شیرزاد نجفی” روز جمعه به خبرنگاران اعلام کرد: تاکنون برای ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی استان سند مالکیت صادر شده و این طرح در باقیمانده اراضی به مساحت ۳۰۰ هزار هکتار با سرعت در حال اجراست و تا قبل از هفته منابع طبیعی جشن کاداستر اراضی ملی در استان برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: اجرای طرح کاداستر با هدف تثبیت مالکیت دولت بر عرصه‌های ملی، جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی دولتی، طرح ممیزی اراضی و تفکیک مستثنیات صورت می گیرد.
نجفی روشن شدن تکلیف قانونی و تثبیت مالکیت دولت، جلوگیری از زمین‌خواری، ایجاد اطمینان و اعتماد در معاملات املاک و سرعت در انجام آن، کاهش فراوان تصرفات ملکی و دعاوی مربوط به دادگاه ها و کاهش حجم پرونده های قضایی، شناسنامه‌ دار کردن اراضی کشاورزی، تثبیت مالکیت و جلوگیری از تجاوز و تعرض به املاک مجاور، مدیریت و برنامه‌ریزی بر روی زمین، استفاده بهینه از زمین را از دیگر اهداف این طرح عنوان کرد.
استان لرستان دارای ۲ میلیون و ۸۳۰ هزار هکتار مساحت بوده که بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار از آن، معادل ۷۵ درصد از مساحت استان را اراضی ملی تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام/