نماینده ولی فقیه در لرستان در گفت و گو با خبرافلاک اظهار کرد: عدالت خواهی و آرمان گرایی مهمترین مولفه های حکومت اسلامی است و نسل جوان امروز ما با تآسی از الگوی جوانان دوران دفاع مقدس می توانند گام دوم انقلاب را به سرانجام مطلوب برسانند.

به گزارش خبرافلاک؛ حجت الاسلام سید احمد شاهرخی ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهداء،رزمندگان و ایثار گران دوران دفاع مقدس با بیان اینکه تکریم و تعظیم شهداء،ایثارگران و رزمندگان،جانبازان و خانواده هایشان باید درمحلات و مساجد و اجتماعات مختلف به صورت خودجوش توسط مردم بجا آورده شود؛اظهارکرد:انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با رهبری امام راحل(ره) و جانفشانی شهداء و نسل اول جوانان عدالت خواه و آرمان گرا به پیروزی رسید و پرچم شرافت و عزت کشوربه اهتزار درآمد.اینک این پرچم به دست جوانان نسل جدید افتاده است.

وی افزود: یکی از مسیرهایی که مقام معظم رهبری برای جوانان ترسیم کرده اند؛ جوانِ مؤمن و متدینِ انقلابی، پای کار، معنویت‌گرایِ اخلاق‌مدار و عدالت‌خواه است .

 امام جمعه خرم آباد اشاره کرد: عدالت‌خواهی جزء آرمان‌ها و ارزش‌های جامعه اسلامی و یکی از اهداف ایجاد حکومت اقامه عدل است .

حجت الاسلام شاهرخی تصریح کرد: ما در گام اول انقلاب ظرفیت‌های غیر قابل انکاری داشتیم .یعنی همان جوانان پای کار که با جانفشانی  در برابر زورگویان و ظالمان ایستادند ومیهن اسلامی و ارزش ها را حفظ کردند.

وی افزود: همان اوایل هم رشد داشتیم و هم آسیب دیدیم ولی الان باید مراقب آسیب ها باشیم.درگام دوم انقلاب باید مراقب باشیم دچار افت نشویم و تلاش کنیم از ظرفیت های جوانان عدالت خواه و آرمانگرای امروزی استفاده کینم.

نماینده ولی فقیه درلرستان اشاره کرد: نسل دوم انقلاب نسلی است که می‌تواند در مقابله با زورگویان و ظالمان بایستد و میهن اسلامی و ارزش‌های آن را حفظ کند.تجربه دفاع مقدس و مدیریت جهادی جوان نسل اول می تواند بهترین الگو برای نسل گام دوم انقلاب باشد.

وی تصریح کرد: نسل جوان که پرچم به دست آنان است ،باید به دنبال این باشد که درهمه زمینه‌های فرهنگی و اقتصادی در جامعه ورود پیدا کند و به دنبال عدالت‌خواهی و عدالت اجتماعی،اخلاق مداری و نفی تبعیض و رانت و مبارزه با فساد و مفسد در چارچوب قانون باشد.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: دراین ایام که دولت سیزدهم سر کار آمده است، کار برای جبهه انقلاب شروع شده و بایستی با همت و کار مضاعف ، کار مبتنی بر کارشناسی و علمی  همه دست‌به‌دست هم بدهیم تا به قله‌های رفیع و منیع مادی و معنوی نائل شویم.

انتهای پیام/

  • نویسنده : بیرانوند