همزمان با سراسر کشور درمراسمی از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت لرستان تجلیل و تکریم شد.

به گزارش خبرافلاک؛ این مراسم  با حضور نماینده ولی فقیه دراستان،فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع)،مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس استان ؛فرماندهان نیروی انتطامی و ارتش استان و جمع کثیری از ایثارگران،رزمندگان و جانبازان لرستانی برگزار شد.

نماینده ولی فقیه دراستان ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای لرستان در هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه رشادت های رزمندگان درجنگ تحمیلی منجر به سربلندی نظام جمهوری اسلامی در سال های ابتدای پیروزی انقلاب چراغ راهی برای پیشرفت امروز کشور است،بیان داشت:هدایت امام راحل و نقش مقام معظم رهبری دراین ۴۱سال که از دوران دفاع مقدس می گذرد مسیر پیشرفت و بالندگی کشور را هموار کرده است.

حجت الاسلام سیداحمد شاهرخی اظهار کرد:وقتی در بحبوحه جنگ کار به پیچیدگی می رسید هدایت و رهنمودهای حضرت امام موجب گشایش و روحیه دهی به رزمندگان اسلام می شد.وایشان وعده نصرت الهی به رزمندگان می دادند که همین روحیه دادن منجر به پیروزی کشورمان درجنگ نابرابر تحمیلی شد.

نماینده ولی فقیه درلرستان با اشاره به مجاهد ت های بی بدیل رزمندگان به خصوص رزمندگان لرستانی در هشت سال جنگ با بیان اینکه جان فشانی ها و رشادت های ملت ایران دردوران مقدس موجب عقب نشینی دشمن شد تصریح کرد:دشمن به خیال خود برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی به مرزهای کشور هجوم آورده بود ولی ایستادگی جوانان رزمنده موجب شد این خیال خام را به گور ببرد و سرتعظیم دربرابر ملت ایران فروبیاورد.

امام جمعه خرم آباد درادامه با بیان اینکه سردمداران دوران قاجار و پهلوی درقالب معاهدات ناجوانمردانه بخش وسیعی از کشور را به فنا دادند تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی  استکبارجهانی با خیال خام اینکه این نظام نوپا را از بین ببرد از هرسو وارد میدان جنگ با کشورمان شد ولی مجاهدت رزمندگان اسلام نگذاشت حتی ذره ای از خاکمان به دست دشمن بیافتد.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: ما این کشور و انقلاب را مدیون خون شهدا،مجاهدت رزمندگان و ایثارگران و جانبازان عزیز ونقش زعامت و رهبری امام راحل و بعد ایشان رهبر معظم انقلاب هستیم.

وی بیان کرد:خداراشاکریم که با روی کار آمدن دولت سیزدهم میدان برای کار انقلابی و مجاهدت فراهم شده و این مسیر همدلی و بکپارچکی همه آحاد ملت،مسئولین دولتی، سازمان ها و نهادهای غیرانتفاعی و همه کسانی که دلشان در گرو این نظام و انقلاب هست را می طلبد.

وی افزود:انقلاب ما به سراسر جهان تکثیر شده است و تشکیل جبهه مقاومت توسط جوانان حزب الهی در جهان مدیون خون شهدا و جریان انقلاب اسلامی و از برکات دفاع مقدس  است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : بیرانوند