مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس گفت:درصورت تامین اعتبار به موقع، پروژه باغ موزه دفاع مقدس تکمیل و به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرافلاک محسن رشیدی در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه درحال ساخت موزه دفاع مقدس با بیان اینکه این سازه یکی از مستحکم ترین و منحصربفردترین موزه های دفاع مقدس درکشور است تصریح کرد: درسایر استان ها سال ها از راه اندازی موزه دفاع مقدس گذشته و فعالیت های حوزه دفاع مقدس دراین شهرها وارد پروسه نرم افزاری شده است اما درلرستان با گذشت۳۳سال ازپایان جنگ تحمیلی هنوز زیرساخت ها و اقدامات سخت افزاری عملیاتی نشده است.

وی افزود:مشکل تامین اعتبار که مهم ترین عامل در تاخیر بهره برداری از موزه دفاع مقدس لرستان است همچنان مطرح و تبدیل به دغدغه اصلی پروژه شده است.

رشیدی ادامه داد:پروژه ای که در بدو شروع کار قراربود با ۸میلیارد تومان به سرانجام برسد هم اکنون با حدود ۲۶میلیارد هزینه و پیش بینی ۲۵میلیارد تخصیص درسال جدید به بهره برداری نرسیده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس لرستان منابع تامین اعتبار باغ موزه دفاع مقدس را از دومحل منابع ملی و استانی عنوان کرد و تصریح کرد:اگر اعتبارات به موقع به پروژه تزریق می شد و درکنار منابع مالی ملی، مسئولین استان نگاه ویژه ای به این مجموعه داشتند بهره برداری از این پروژه به تاخیر نمی افتاد.

رشیدی افزود: مجموعه باغ موزه دفاع مقدس علاوه براینکه محلی برای نمایش هشت سال رشادت دلاورمردان لرستانی درجنگ تحمیلی است می تواند به یک ظرفیت گردشگری، اقتصادی و فرهنگی تبدیل شود که درکنار سایر سازه های شهر مانند قلعه فلک الافلاک،بام شهر و مجموعه گردشگری کیو به یکی از ظرفیت های گردشگری استان تبدیل شود.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم: بیرانوند