معاون بهداشت و درمان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: بیش از ۱۷۰ هزار دُز واکسن در مراکز تجمیعی سپاه با همکاری علوم پزشکی تزریق شده است.

به گزارش خبرافلاک مصطفی امیری صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمام کادر درمان و وظیفه سپاه واکسینه شده‌اند، اظهار داشت: هیچ مشکلی در رابطه با واکسینه کردن کادر و سربازان  نداشتیم و اولویت ما در امر واکسینه بوده‌اند، معدود افرادی که واکسینه نشده‌اند، در زمان واکسیناسیون دچار بیماری کرونا بوده‌اند.

وی با بیان این‌که ۹ مرکز تجمیعی داشتیم و اخیرا ۲ مرکز به آنها اضافه شده است، افزود: در صورت همکاری دانشگاه علوم پزشکی در راستای تامین واکسن مراکز تجمیعی سپاه بنا به دستور فرمانده سپاه اعلام آمادگی  جهت فعالیت سه شیفته کرده است.

معاون بهداشت و درمان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بیان کرد: بیش از ۱۷۰ هزار دُز واکسن در مراکز تجمیعی سپاه با همکاری علوم پزشکی تزریق شده است. 

وی خاطر نشان کرد:  در این‌ مراکز برای افراد بالای ۱۸سال نیز روزانه  واکسن تزریق می‌شود  مگر اینکه افرادی که مشکل بیماری کرونا و درگیری با این بیماری داشته باشند.

امیری با اشاره به راه اندازی مرکز مشاوره و ارائه خدمات پزشکی سپاه اظهار داشت: بالای ۲۳۰ نفر با ما در رابطه با مرکز مشاوره‌ای تماس داشته‌اند که بیش از ۷۰ درصد متقاضیان مشاوره درمانی خواسته‌اند  و نیاز به مراجعه به درمانگاه نداشته‌اند  و حدود ۲۰ درصد  آنها نیز کسانی بودند که بیماری کرونا داشته‌اند و مشکلات دیگری از جمله سرطان،جانباز بودن یا از کار افتادگی داشته‌اند که تیم پزشکی ما با رعایت پروتکل‌های لازم بعد از انجام ویزیت تزریق واکسن برای این افراد داشته‌ است.

وی خاطر نشان کرد:  ۱۰ درصد نیز افرادی بودند که مشکل بیماری و ناتوانی در تامین مواد غذایی داشتند که با حفظ آبروی فرد توسط بسیجیان ما کار آنها  را انجام می‌دهد.

معاون بهداشت و درمان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: کادر درمان تا آخرین نفس در خدمت مردم خواهیم بود حتی اگر  به قیمت جان مان شده به دنبال نجات جان یک انسان هستیم  و بدون چشم داشتی در جهت نجات جان مردم قدم بر می‌داریم.

وی  با تاکید بر اینکه لطفا مردم برای واکسیناسیون مراجعه کنند، گفت:  چراکه افراد ایمن می‌شوند و با واکسیناسیون سراسری حداقل۸۰ درصد مردم در سطح کشور  قطعا این ویروس قابل کنترل است و در کنار واکسیناسیون مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و  ماسک زدن را فراموش نکنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس