نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:مردم لرستان بیش از گذشته نسبت به عدالت خواهی حساسیت داشته و از فساد،مفسد، تبعیض، حاکمیت روابط بر ضوابط،عدم عمل به قانون و در سطح بین الملل از ظالم و ظلم تنفر دارند.

حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه این هفته در خرم آباد با اشاره به شهادت امام حسن مجتبی (ع)  و حضرت رقیه(س) در سال ۶۱ هجری قمری اظهارداشت: سراسر زندگی ائمه برای ما درس و اموزش است سبک زندگی اسلامی ائمه اطهار راه نجات و رستگاری است درس و عمل به فضائل اخلاقی ‌ عملی امام حسن (ع) در روزگاری که ویروس کرونا و کشور ما را در برگرفته است از هر زمانی بیشتر احساس می شود چون امام حسن(ع) به جود و بخشش شهرت داشتند
و جامعه ما امروز بیش از گذشته نیازمند بخشش و کمک مومنانه است.

وی افزود: از همه خیران، سازمان های دولتی و غیر دولتی و مردم نهاد که در رسیدگی به مددجویان تلاش می کنند تشکر و درخواست می کنم به کمک های مومنانه استمرار ببخشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد:ما در هر هفته با انسان ها و شخصیت های بزرگی روبه رو هستیم که در مسیر خدمت رسانی به مردم گام برداشته و  پرچم دار کرامت، شرافت، عزت و مبارزه با رژیم ستمشاهی بوده و تا پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن همراه و پشت سر امام حرکت کردند.
شاهرخی خاطرنشان کرد: حضرت امام(ره) سید محمود طالقانی  را ابوذر زمان نامیدند و نخستین امام جمعه تهران بودند که در ۱۹ شهریور به لقا الهی پیوستند، شهید آیت الله سید اسد الله مدنی بوسیله منافقین  زشت خو پلید و بد کردار در ۲۰ شهریور ۶۰ به شهادت رسید و دومین شهید محراب نام گرفت و در تعلیم و تربیت و تدریس ساخت و احداث مساجد و تبلیغ احکام و معارف اسلامی فعالیت های ارزشمندی انجام داد.

وی تصریح کرد:یکی از سروران روحانی حاج شیخ محمد ایمانی امام جمعه اسبق پلدختر  اسوه پارسایی، تجلی اخلاص بوده و قبل و بعد از انقلاب فعالیت های گسترده ای در تبلیغ و ترویج معارف اسلامی داشتند، خستگی ناپذیر در ایجاد صلح و ثبات دوستی در میان طوایف متفاوت بودند و در سنگر امام جمعه بودن حضور در جبهه ها و پشتیبانی از رزمندگان و سپاه لرستان و سنگر نشینی با رزم آوران گردان شهدای پلدختر از خصوصیات این روحانی مبارز بود، انس و الفت با خانواده شهدا از سیره این روحانی بزرگوار بود و  حسن خلق، تواضع و فروتنی اش به گونه ای بود که هم نشینی با او برای ما انسان ساز و درس آموز بود.

وی بیان کرد: در کشور در حال تغییر و تبدل هستیم طبیعی است دولت جدید همراه با خود تغییراتی داشته باشد. هدف همه انبیا و بعثت نبی اکرم و به دنبال ان هدف از حرکت امام و رهبری مقام معظم رهبری رسیدن به آرمان های اسلامی بوده، هست و خواهد بود.

امام جمعه خرم آباد تاکید کرد:جامعه ای که در ان ایمان به خدا و معارف اهل بیت حاکم باشد،عدالت و ازادی، پیش رفت در همه زمینه ها،رفاه، آرامش، جامعه ای متحد و مستحکم و قوی و مستقل بخشی از آرمان های اسلامی است چنین جامعه آرمانی که اسلام ترسیم کرده است و انبیا برای آن آمدند، اگر انسان در این مسیر جان بدهد شایسته است و ما در این مسیر بیش از ۲۰۰ هزار شهید  و هزاران جانباز دادیم.

شاهرخی یاد آور شد:رسیدن به این آرمان با تلاش و کوشش و عبور از موانع حاصل می شود نصرت الهی به دنبال آن خواهد آمد مردم لرستان بیش از گذشته نسبت به عدالت خواهی حساس هستند مردم ما از فساد،مفسد، تبعیض، حاکمیت روابط بر ضوابط،عدم عمل به قانون و در سطح بین الملل از رابطه ظالم و ظلم متنفر هستند.

وی اذعان داشت:مردم  آرمان اسلامی را می شناسند به آن علاقه دارند و در مسیر ارمان ها حرکت می کنند و این  نعمت الهی در قران از آن به عنوان حیات طیبه یاد شده است و بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب باید پرچم آرمان خواهی،عدالت خواهی و مطالبه گری برافراشته نگه داشته شود و این خصوصیات اگر نباشد کسانی پرچم را نگه می دارند که عمدا یا سهوا به نظام اسلامی ضربه خواهند زد و مشکلات نه تنها حل نمی شود بر مشکلات افزوده می شود مطالبه گری باید خود ایجاد مشکل نکند بلکه مشکلات را حل کند.

شاهرخی گفت: رهبری فرمودند: مطالبات خود را با استدلال و منطق مطرح کنید از اصول مطالبه گری انتقاد سازنده و رعایت آداب و اخلاق اسلامی است نقد و موضع گیری با رعایت اخلاق،مستند و مستدل باشد در مورد عدالت اجتماعی عقب ماندگی داریم البته این عقب ماندگی ها مقداری از ان بواسطه علل وعوامل خارجی  و برخی سود جویی های داخلی است،باید با آرمان خواهی عقب ماندگی را جبران کنیم مطالبه گری نوعی انتقاد سازنده است که باید با پیشنهادات خوب همراه باشد.