مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان گفت:۴۷۱ فقره شرکت تجاری در ۵ ماهه نخست امسال در لرستان به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرافلاک علی اکبر باقری با بیان اینکه در پنج ماهه نخست امسال ۴۷۱ فقره شرکت تجاری در لرستان به ثبت رسیده است اظهارداشت: همچنین با ثبت ۲۹۲ فقره شرکت تجاری خاص، لرستان در این زمینه در رتبه دهم کشور قرار گرفت.

وی با اشاره به کسب رتبه ششم در ثبت شرکت‌های تعاونی افزود: در این زمینه نیز ۴۶ فقره به ثبت رسید که در مقایسه به مدت مشابه سال قبل رشد ۶۴ درصدی داشته است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک لرستان با بیان اینکه ۱۳۳ فقره شرکت نیز با مسئولیت محدود ثبت شده است عنوان کرد: در مدت زمان مذکور ۵۲ فقره شرکت تجاری منحل و در بحث موسسات غیر تجاری با ثبت ۴۶ فقره موسسات غیر تجاری رشد ۴۲ درصد داشته‌ایم و  ۴ فقره موسسات غیر تجاری نیز منحل شده است.

وی بیان کرد: اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی ( کارت بازرگانی) به صورت کاملا مکانیزه و از طریق سامانه ثبت شرکت‌ها به تازگی در لرستان راه‌اندازی شده است که کاهش تردد متقاضی و تسریع در کار را در پی دارد.

باقری با اشاره به مختومه شدن ۳ هزار و ۴۹۷ پرونده اجرای اسناد رسمی در سال ۱۴۰۰ گفت: با تلاش همکاران واحدهای اجرای اسناد رسمی استان در امر مختومه کردن پرونده‌ها شاهد رشد ۱۳۳٫۴ درصد نسبت به مدت مشابه بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: از مجموع پرونده‌های مختومه ۲ هزار و ۲۱۵ مورد مربوط به مهریه، ۳۳۶ پرونده مربوط به چک‌های بلا محل و ۴۰۹ فقره مربوط به قراردادهای داخلی بانک‌‎ها بوده است.

  • منبع خبر : تسنیم