مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اعلام آمادگی طلاب بسیجی برای کمک به کادر درمان و بهداشت در راستای مقابله با پیک پنجم بیماری گفت:دوره آموزشی طرح شهید سلیمانی برای طلبه های جهادگر و بسیجی، در حوزه علمیه رضویه خرم آباد برگزار شد.

سید مجتبی نورالحسینی،در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: دوره آموزشی طرح شهید سلیمانی در راستای مقابله با کرونا برای طلبه های جهادگر و بسیجی، در حوزه علمیه رضویه خرم آباد برگزار شده است.

وی افزود: از طرف ۴۰ طلبه بسیجی خرم آبادی، برای کمک به کادر بهداشت و درمان در راستای مقابله با پیک پنجم بیماری اعلام آمادگی شده است و فراخوان در سطح کل استان کماکان ادامه دارد.

مسئول بسیج طلاب سپاه لرستان عنوان کرد:روحیه دادن به بیماران، مشاوره به خانواده های بیماران،غربالگری و بیماریابی، انجام امورات سیستمی واداری، در صورت نیاز آموزش تزریق واکسن،انجام تست کرونا،غسل،تدفین و نماز خواندن بر اموات کرونایی از جمله بخش های همکاری طلاب با علوم پزشکی و مراکز بهداشت به شمار می رود.

نورالحسینی با اشاره به حضور مسئول طرح شهید سلیمانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در دوره مذکور،خاطرنشان کرد:این برنامه با محوریت مرکز مدیریت حوزه های علمیه، پشتیبانی بسیج طلاب و روحانیون استان و با حضور طلاب و روحانیون بسیجی خواهر و برادر خرم آباد برگزار شد.