احمدیان،کارشناس خانواده گفت:کانون خانواده اجتماعی هرچند کوچک اما مهم و اثر بخش برای تمرین سعه صدر،شکیبایی و رشد افراد صبور است.

به گزارش خبرافلاک در ششمین جمعه با مباحثی از لزوم و چگونگی و نتایج صبوری در بین خانواده ها از سلسله مباحث خانواده خوب همراه ما باشید.

راضیه احمدیان در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت:صبر و شکیبایی ورزیدن در انجام امورات یکی از معقولات مهم و البته کارساز و اثربخش در بین خانواده های ایرانی، اسلامی است.

وی افزود:لزوم توجه و واکاوی این موضوع،صبر پیشه کردن در برابر مشکلات،بردباری در برابر رفتارهای یکدیگر و بروز اتفاقات روزانه است که شاید به مزاج مرد یا زن خانواده خوش نیاید.

کارشناس خانواده عنوان کرد:با توجه به این که خانواده خود یک اجتماع داخلی متشکل از فرزندان و پدر و مادر است که روزانه و ساعت ها در زمینه های گوناگون نوعی از رفتار را باهم دارند، می تواند به عنوان مکانی مهم برای تمرین سعه صدر و شکیبایی و رشد افراد صبور، مطرح باشد.

احمدیان خاطرنشان کرد:صبر پدر و مادر در برابر مشکلات و به اصطلاح ما زود از کوره در نرفتن آن ها، موجب تربیت فرزندانی صبور، و برخوردار از آرامش اعصاب و روان برای جامعه می شود.

وی تصریح کرد:صبر از مهم ترین و برترین فضائل اخلاقی است که در کتب دینی ما هم بر آن بسیار تاکید شده است و در سبک زندگی ائمه اطهار (ع) جایگاهی ویژه داشته است.

ادامه دارد…