معتمدی،کارشناس حرفه ای ورزش با اشاره به این که استقامت عضلانی،نقطه مقابل خستگی است گفت:کاهش وزن بدن، افزایش متابولیسم یا سوخت و ساز بدن،تقویت عضلات و استخوان ها،کاهش ابتلا به بیماری های مزمن،از بین رفتن کم خوابی،بالا بردن آمادگی جسمانی و مقابله با افسردگی از اثرات،نتایج و فواید ورزش است.

به گزارش خبرافلاک، بارها این جملات را شنیده و خوانده ایم که انواع ورزش در رشته های مختلف موجب تندرستی،شادابی و نشاط افراد می شود اما شاید محدود افرادی به این خوانده ها و شنیده ها عمل می کنند، چراکه امروزه با وجود مشغله های فراوان زندگی
انجام این امر مهم برای ساعتی از روز هم شده به تعویق افتاده و یا کلا فراموش می شود.

شاید فرد در خلال همین شلوغی های کار و زندگی، با انواع ناراحتی های روحی و جسمی هم دست و پنجه نرم می کند غافل از این که تنها دقایق و ساعاتی،گام گذاشتن در مسیر پر از نشاط ورزش،می تواند التیام بخش بخشی و در صورت استمرار همه آن امراض روحی و جسمی باشد.

از این روز هر پنج شنبه با سلسله مباحثی از ورزش،تندرستی،سلامت و تغذیه و اخبار هفتگی این موضوعات همراه ما باشید.

رضا معتمدی، در گفت و‌گو با خبرافلاک با اشاره به این که ورزش گامی در جهت سلامت روح و جسم است اظهار داشت: به تمام فعالیت های فیزیکی که بدن درگیر آن است ورزش می گویند و افراد می توانند به طور منظم و سازمان یافته برای بهبود ساختار بدن از آن استفاده کنند.
وی افزود: کاهش وزن بدن، افزایش متابولیسم یا سوخت و ساز بدن،تقویت عضلات و استخوان ها،کاهش ابتلا به بیماری های مزمن،از بین رفتن کم خوابی،بالا بردن آمادگی جسمانی و مقابله با افسردگی از اثرات،نتایج و فواید ورزش است.

کارشناس حرفه ای ورزش عنوان کرد:به توانایی فرد در اجرای فعالیت ها و اجزای آن شامل،قدرت،تعادل،انعطاف پذیری و استقامت عضلانی،آمادگی جسمانی  گفته می شود.

معتمدی خاطرنشان کرد: مفهوم قدرت عضلانی، توانایی و ظرفیت یک عضله یا گروهی از عضلات برای تولید حداکثر نیرو در یک نوبت علیه یک مقاومت در سرتاسر دامنه کامل حرکتی است که می تواند از طریق فعالیت ها با وزنه ارتقا پیدا کند.

مدرس دانشگاه بیان کرد: انعطاف پذیری،توانایی حرکت آزادانه بدون محدودیت و در سرتاسر دامنه حرکتی یک مفصل یا گروهی از مفاصل است که می توان از طریق حرکات کششی آن را ارتقا دهیم. 

مدرس دانشگاه با بیان این که  توانایی حفظ موقعیت بدن و اجزای آن نسبت به فضای خارج نوعی از تعادل است تصریح کرد:استقامت عضلانی، به عنوان  نقطه مقابل خستگی تعریف شده است، با این مضموم، افرادی که  در یک بازه زمانی محدود خسته می شوند دارای ظرفیت استفاده کمتری هستند. 

معتمدی یاد آور شد: بنا بر اهمیت موضوع،در کتب،مقالات و‌مجلات علمی و پژوهشی فراوانی در رابطه با چگونگی ایجاد و حفظ تعادل و انعطاف پذیری و… در میانگین سنی  ۶۰ تا ۷۹ سال، توسط اساتید و پژوهشگران بررسی و نگارش شده است.