باوجود مساجد متعدد اما برخی از محلات سطح شهر از جمله کوی فرزانگان در بخش بالاتر از ۶۰ متری، با جانمایی چندین باره اما همچنان مسجدی ندارد.

به گزارش خبرافلاک امروز مصادف با ۳۰ مرداد به نام روز جهانی مسجد نامگذاری شده است در سال ۱۳۴۸ در چنین روزی مسجدالاقصی،نخستین قبله مسلمین جهان توسط تفکرات غلط  و بی اساس صهیونیست به آتش کشیده شد چراکه طرفداران این تفکر شرط ظهور حضرت مسیح(ع) را نابودی مسجد الاقصی می دانستند
و در ادامه همین جریان فکری اشتباه در چنین روزی مسجد الاقصی به آتش کشیده شد به طوری که سقف مسجد فروریخت و به این محل مقدس اهانت شد.

البته با گذشت چندین دهه از آن واقعه همچنان جریان مسیحی صهیونیستی از گسترش اندیشه اسلام،امامت،مهدویت و ظهور در بین جهانیان واهمه دارند.
اگرچه مساجد از دیرباز محلی برای عبادت انسان در برابر پروردگار و معبود بی همتا بوده است، اما از ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ که قیام و فریاد عدالت خواهی،علیه ظلم و استکبار در ایران شروع شد مساجد دیگر محل اقامه نماز بدون آگاهی نبود بلکه شعار عدالت خواهی،استقلال و استکبار ستیزی از ماذن و ماوای مساجد بلند شد؛ انقلاب اسلامی که پیروز شد و بعد از مدتی همان تفکر غلط اسرائیلی،آمریکایی ،رژیم بعث عراق را با حمایت صد درصد نظامی علیه کشور ایران تحریک کرد تا اثری از نام اسلام و مهدویت باقی نماند اما اینبار هم مساجد نه فقط محل اقامه نماز،بلکه مکانی برای ثبت نام و اعزام به جبهه های حق و نور علیه باطل و ظلمت بود و همان جا بسیاری از کمک ها از جمله تهیه لباس و اغذیه خشک برای رزمندگان فراهم می شد.
بسیاری از پیروزی های رزمندگان اسلام از دل مساجد شروع شد و بعد از جنگ تحمیلی و آغاز جهاد سازندگی، در محلات متفاوت و با کمک های مردمی، مساجد متعددی به عنوان محل رشد و تربیت نوجوانان و جوانان انقلابی ساخته شد.

حمید بید پرور، اظهارداشت: در خرم آباد ۱۶۲ مسجد در محلات گوناگون وجود دارد و در هر کدام ظرفیتی عظیم برای رشد فکری،معنوی فرزندان ،خانواده ها فراهم است.

وی افزود: در بحبوحه حوادثی همچون زلزله،سیل و بیماری کرونا، مساجد محل ارائه خدمت به مردم شدند،همانطوری که در مقابله با کرونا کمک های مومنانه و خدمت به بیماران کرونایی را جوانان مسجدی و جهادی آغاز کردند و ادامه دارد.

مسئول بسیج مساجد و محلات خرم آباد عنوان کرد: در تمام مساجد سطح شهر، برنامه های اوقات فراغت تابستانه شامل ورزش،سرگرمی،تحصیلی برای رده های سنی متفاوت در نظر گرفته شده است چراکه مسجد محلی امن برای رشد فکری و معنوی یک نوجوان و جوان است.

به گزارش خبرافلاک باوجود مساجد متعدد اما برخی از محلات سطح شهر از جمله کوی فرزانگان در بخش بالاتر از ۶۰ متری و ابتدای خیابان، با جانمایی چندین باره اما همچنان مسجدی ندارد، در برآورد های بعمل آمده برای هر  ۱۰۰۰ نفر جمعیت یک مسجد در نظر گرفته شده است،امید که با ورود،نظارت و پیگیری متولیان امورات فرهنگی، مذهبی به دلیل اهمیت و ضرورت موضوع شاهد افزایش مساجد در محلات گوناگون به فراخور جمعیت آن محلات باشیم.