حجت الاسلام دکتر صیادی،در رابطه با پیام های قیام امام حسین(ع) نوشت؛ کربلا به ما می آموزد که همیشه و در طول عمر خود به دنبال حقانیت باشیم و در مسیر عدالت خواهی و مبارزه با ظلم و ستم سردمداران کفر گام برداریم.

به گزارش خبرافلاک مهمترین پیام عاشورا ، تعبد ، بصیرت و مبارزه با ظلم و ستم و امر به معروف و نهی از منکر است . باید بدانیم که امام حسین علیه السلام در ظهر روز عاشورا با توجه به اینکه گرمای هوا به شدت زیاد بود واز طرف دشمن محاصره و مورد هجوم واقع می شد  و یاران ایشان بسیار قلیل بودند اما از نماز اول وقت غافل نشد ما به عنوان شیعه امام حسین ، چقدر به این واجب الهی اهمیت می دهیم ؟  لذا یکی از مهمترین پیام های عاشورا توجه به بعد عبادی و خواندن نماز اول وقت است.
امام حسین ع در روز عاشورا درس جهاد در راه خداوند و اطاعت از پروردگار را به همه نشان داد و همانطور که می دانید حضرت اباعبدالله الحسین (ع ) با اینکه فقط ۷۲ تن از یاران شان به دنبال وی بودند اما زیر بار ظلم و ستم و ذلت نرفتند و تا آخرین نفس در راه خدا با دشمن به مبارزه پرداختند و یکی دیگر از درس های روز عاشورا صبر و بردباری است که ما مسلمانان باید در برابر مشکلات صبور و همیشه طرفدار حق باشیم.

بندگی خداوند متعال و مرگ باعزت را نیز می توان از واقعه عاشورای حسینی درس گرفت. امروز ما مسلمانان در سرزمین ایران اسلامی باید از رشادت های امام حسین علیه السلام و فداکاری هایشان و همچنین ظلم ستیزی پند بگیریم و اگر خود را مسلمان می دانیم پس باید به ترویج امر به معروف و نهی از منکر بپردازیم.
  از  بدو خلقت انسان ،  همیشه  حق و باطل در مقابل هم بوند. در نهایت اگر بخواهیم پیام عاشورا در یک جمله بیان کنیم می توان گفت که بنده خالص خداوند باید پیرو راه امام حسین ع باشد و در برابر ظلم و بی عدالتی ایستادگی کند؛ و ما باید در هر شرایطی که هستیم زیر بار ظلم نرویم و جهاد در راه خدا را که از مهمترین پندهای عاشورا است مد نظر داشته باشیم واقعه عاشورا به ما مسلمانان درس بندگی و توکل به خدا را می دهد و امام حسین علیه السلام در آخرین دقایق عمر با عزت شان همواره بر خدا توکل می کردند و این درس بزرگی از واقعه عاشورا است. عاشورا به ما می آموزد که همیشه و در طول عمر خود به دنبال حقانیت باشیم و از ظلم و ستم به دیگران دوری کنیم.

از نکات مهم  پیام عاشورا برای زنان و دختران حفظ حجاب اسلامی و داشتن عزت نفس است که هیچ زن مسلمانی نباید عفت خود را زیر پا بگذارد تا به خواسته اش برسد. یک زن مسلمان باید حضرت زینب را که در روز عاشورا آن همه رنج و ذلت بر ایشان روا داشته شد، همواره در ذهن خویش مرور کند و از شیر زنان واقعه عاشورا درس بندگی و پاکدامنی بگیرد. مهمترین پیام عاشورا برای بانوان فداکاری و صبوری است که حضرت زینب کبری سلام الله علیها نمونه ای از یک بانوی مسلمان بوده اند که علاوه بر وظایف بزرگی که بر عهده داشتند همواره به حفظ حجاب اسلامی  توجه داشتند و در واقعه عاشورا و در میدان نبرد ودر رویارویی به دشمن در عین اسیری حماسه ها از خود به جا گذاشت که معروف است اگر زینب نبود  کربلا در کربلا دفن می شد.

حجت الاسلام دکتر جواد صیادی،نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه خرم آباد