امیری،تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا گفت: وزرای پیشنهادی رئیس جمهور به مجلس، تلفیقی از باتجربه ها و جوانان هستند هدف این است که افرادی انتخاب و در این عرصه حاضر شوند که روحیه و انگیزه خدمت به مردم دارند.

امیر علی حیدر امیری در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: فهرست وزرای پیشنهادی به مجلس،همانطوری که انتظار می رفت ،تلفیقی از نیروهای جوان و باتجربه هستند و رئیس جمهور کادر سازی و استفاده از نیروهای باتجربه و امتحان پس داده را به عنوان دو ضرورت در مدیریت در کنار هم قرار داده است.

وی افزود: اگرچه نیروهای جوان معرفی شده هم امتحان پس دادند،اقای حجت اله عبدالملکی در عین حال که ۴۰ سال سن دارد اما یک اقتصاد دان است و تئورهای متعدد در زمینه اقتصاد اسلامی و ارزشمند کردن پول ملی دارد.

تحلیل گر مسائل سیاسی غرب آسیا با بیان این که آموزش و پرورش بواسطه مولد بودن و ویژگی تربیت کنندگی حائز اهمیت است عنوان کرد:وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش جوان است اما نسبت به زمینه های آموزش و پرورش،راه های کنترل وضعیت آموزش و پرورش ،توانمند سازی دانش آموزان،حفظ ارزش و کرامت فرهنگیان تجربه دارد ؛ بزرگ ترین مرکز آموزش دهنده و تربیت کننده آموزش وپرورش است قطعا حفظ کرامت و ارزش معلم به عنوان کسی که علم را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد ضرورت دارد.

امیری با اشاره به این که آموزش و پرورش زیر بنای توسعه است و موفقیت این ارگان حلال بسیاری از مشکلات خواهد شد خاطرنشان کرد: همه افراد سال ها حضور در محیط آموزشی و معلمان  را تجربه می کنند و از معلمان خود به نیکی یاد می کنند الگوی ما معلمان ما بودند که ما را با خواندن،نوشتن و تربیت و پرورش روح و تهذیب نفس آشنا کردند.

کارشناس سیاسی تصریح کرد:در مجموع کابینه پیشنهادی یک کابینه موفق و فهرستی از افراد کارآمد، پرتوان، انقلابی و جهادی هستند که می توانند کشتی سرگردان مدیریتی در جامعه را به ساحل امن برسانند و منویات رهبری خصوصا بیانیه گام دوم انقلاب وسندهای بالادستی، قانون  اساسی و برنامه های پنج ساله تدوین شده را به سرمنزل مقصود برسانند.

نویسنده کتاب جنگ نرم بیان کرد:انتقادها و نظراتی ممکن است از جانب نمایندگان مجلس،نخبگان،نویسندگان در فضای مجازی و حقیقی در نوشتارها و… نسبت به کابینه پیشنهادی وجود داشته باشد و البته شخص آقای رئیسی هم بواسطه مردمی بودن پذیرای نقد ها خواهد بود و یکی از حسن های جامعه ما همین مورد است که مردم ضمن اظهار نظر،منتقد و مطالبه گر هستند و این نشانگر پویایی و آزادی جامعه است و تا نقد،بررسی و تضاد نباشد قطعا تکامل نیست.

امیری تاکید کرد:باید خیلی از مسائل در بوته نقد گذاشته شود و مردم معایب و محاسن را بیان کنند که برای جامعه فعال و پویا ایران بسیار نوید بخش است؛ قطعا نمایندگان  بر اساس داده ها،بودجه و برنامه های موجود،نیازهای جامعه،کمیسیون ها و جلسات متعدد و مختلف با وزرا، رصد و پایش و پرسش و پاسخ دقیق عمل خواهند کرد و در انتها ممکن است بعد از رای گیری تغییراتی هم باشد.

کارشناس سیاسی اذعان داشت: در فهرست وزرای پیشنهادی، افراد پرتوان و تلاشی انتخاب شدند که روحیه انقلابی و جهادی دارند،امروز مشکل جامعه ما این است که مدیران انقلابی،کارآمد،پرتلاش و دلسوز نداریم و در نگاه به کابینه پیشنهادی افرادی وجود دارند که می توانند مشکلات را حل کنند.

وی یاد آور شد: امام راحل روحیه مطالبه گری را برای ما به ارث گذاشتند و فرمودند آن جایی که تشخیص دادید مشکل وجود دارد مطالبه کنید و حق قانونی شماست و امروز انتقاد پذیرترین شخص در کشور رهبری است از انتقاد استقبال می کند و این کار صحیح و درست است.

کارشناس سیاسی گفت:کابینه تلفیقی از باتجربه ها و جوانان هستند هدف این است که افرادی انتخاب و در این عرصه حاضر شوند که روحیه و انگیزه خدمت به مردم دارند، تا بر زخمی که مدیران لیبرال دموکرات و  تکنوکرات به کشور وارد کردند مرهم باشند و مردم طعم شیرین مدیریت انقلابی،جهادی و پرتلاش را بچشند.