نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:جوهره اصلی قیام امام حسین (ع) همان امربه‌معروف و نهی از منکر است؛ این دو سبب تحقق و تشکیل جامعه اسلامی سالم و حاکمیت مردان صالح خدا و اهل خدمت و معرفت هستند.

به گزارش خبرافلاک حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه این هفته در خرم آباد اظهار داشت: تقوا مراقبت دائم از اعضا و جوارج، ظاهر و باطن،دل را جایگاه فضائل اخلاقی و اسلامی قرار دادن و محبت به پیشوایان معصوم (ع) و دل سپردن به اولیا الهی است.

وی با اشاره به ضرورت شیوه نامه های بهداشتی اعلام شده از جانب ستاد ملی کرونا افزود:همه ما باید عامل به مقررات ستاد مقابله با کرونا باشیم،از نمازگزاران گرامی که همه مقررات را در نماز جمعه مرکز استان و همه شهرها رعایت می کنند تشکر می کنیم؛ در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان و اصحاب ایشان ما باید به گونه ای عمل کنیم‌ ضمن بهره مندی از رحمت، برکت و مغفرت در این دوماه،سلامت و جان مردم و عزاداران حسینی را با رعایت مقررات ستاد ملی کرونا حفظ کنیم.

شاهرخی عنوان کرد: شما متدینین ونماز گران از انسان های عامل به مقررات الهی هستید و از دستورات رهبری پیروی می کنید طبق پژوهش ها و تحقیقات ستاد کرونا جز پایبندترین اقشار در رعایت مقررات ستاد ملی کرونا بود اید و هستید.

وی با اشاره به ضرورت ترویج آموزه های محرم و حماسه حسینی تصریح کرد:جوهره اصلی قیام امام حسین (ع) همان امر به معروف و نهی از منکر است؛ امت اسلامی به عنوان بهترین امت در قران معرفی شده است چون دارای امربه معروف و نهی از منکر است این دو سبب تحقق و تشکیل جامعه اسلامی سالم و حاکمیت مردان صالح خدا و اهل خدمت و معرفت هستند و سبب از بین رفتن شکاف های اجتماعی اقتصادی شده و عدالت را در جامعه مستقر می کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: در حرکت امام حسین (ع ) سال ۶۰ که از مدینه به سمت مکه حرکت و کربلا رسیدند آن چیزی که در پیام،گفتار و وصیت،اعمال و رفتار ایشان موج می زند امر به معروف و نهی از منکر است ما در گام دوم انقلاب اسلامی و در رابطه مردم با سازمان ها و خدمتگزاران با مردم و مردم با یکدیگر باید عدل و انصاف سرلوحه کار همگان باشد و تصمیمات بر اساس اسلام و کرامت و شرافت انسانی باشد.

وی بیان کرد:رابطه مردم با مدیران و خدمتگزاران و رابطه مدیران با مردم باید بدور از تبعیض و دور از سفارش و نگاه قومی، خویشاوندی، جناحی و باندی و منافع شخصی گروهی باشد؛ هر مسلمان و مومنی باید در راستای امر به معروف و نهی از منکر با استقامت بایستد.

شاهرخی یادآور شد:در نظام اسلامی ما از ولی فقیه، رییس جمهور،وزرا،نمایندگان، مقامات عالی قضایی، استانداران و شهرداران و …همه نقطه وسط دایره و نسبتشان با همه مردم مساوی است و کسی نمی تواند بواسطه یک رابطه از امتیازی برخوردار باشد،در جذب نیرو، گرفتن تسهیلات، رسیدگی به دعاوی و تار و پود فعالیت های فرهنگی اجتماعی اقتصادی در تحت پوشش قرار گرفتن افراد واجد شرایط در سازمان های حمایتی ،تولید و اشتغال اصل رعایت عدل و انصاف است.

امام جمعه خرم آباد تاکید کرد:تشکیل دولت سیزدهم و دوره ششم شوراهای شهر و روستاها،عملکرد مجلس و سند تحول قوه قضاییه با شدت و دقت بیشتری زیر نگاه مردم و نخبگان و فرهیختگان است؛ کسانی که بخواهند در گام دوم انقلاب به شیوه دیگر همچون تبعیض و پایمال کردن حقوق دیگران گام بردارند خداوند از آن ها ناخوشنود است و مردم هم از اینان متنفر خواهند بود.

شاهرخی اذعان داشت: این استان پس از ۴۰ سال و گذر سه دهه از جنگ تحمیلی ظرفیت حضور چنین افرادی را در مسئولیت ها و مناصب ندارد،نگاه و عملی که در آن تبعیض،امتیاز، رانت و بهره برداری بدون ضابطه باشد در این استان جایی ندارد و باید از بین برود.

وی یادآور شد:مجلس با رعایت قوانین و ضوابط و معیار تخصص و تعهد، دانایی، توانایی و سوابق عملکرد انقلابی جهادی به وزرای معرفی شده رای خواهد داد.

شاهرخی گفت:با رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس گفت و گو کردم و تاکید کردم استان نیاز تحول همراه با جهش است؛ قطعا وزرای معرفی شده با مجمع نمایندگان استان ها جلسه خواهند داشت، استان حاصلخیز و پرآب لرستان در برنامه های معرفی شده وزرا چه جایگاهی دارند چراکه برخی وزارت خانه ها همچون جهاد کشاورزی، صمت، نیرو، اقتصاد، تعاون، نفت، بهداشت، راه و شهرسازی، آموزش و پرورش و ارشاد نقشی کلیدی داشته و از اهمیتی فوق العاده ای برخوردارند و در مذاکره با نمایندگان مجلس تاکید شد در برنامه های وزرای پیشنهاد باید نسبت به جایگاه لرستان توجه شود.

وی اظهارداشت: این که زمین های دیمی این استان به متوسط کشوری ۴۶ درصد برسد منطقی است و نمایندگان باید به دنبال تحقق این خواسته از وزارت نیرو باشند،در این زمینه هم جلسات و نشست هایی داشته اند؛ حمایت از تولید،مانع زدایی از تولید باید نتیجه بدهد هیئات مدیره پارسیلون تاچه اندازه به وظیفه خود عمل کرده است مردم تا کی باید منتظر بمانند پیشینه اقتصاد و تولید در این استان مخدوش شده است.