مسئول هیئات رزمندگان لرستان با اشاره به برگزاری مراسم عزای سید الشهدا از شب دوم به مدت ۱۰ شب در پادگان امام حسین(ع) خرم آباد گفت: در روز تاسوعا و عاشورا ۳ هزار پرس غذای گرم برای عزاداران طبخ می شود.

سردار عباس علیشاهی در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: هیات رزمندگان اسلام در شهرهای مختلف استان لرستان،به رسم هر سال برنامه های ویژه ایام ماه محرم و صفر را تدارک دیده است.

وی افزود: امسال باوجود گستردگی شیوع ویروس کرونا دلتا، رعایت صد درصدی پروتکل ها ی بهداشتی در دستور کار ویژه هیات رزمندگان استان قرار گرفته است، در کنار تهیه ماسک و ضدعفونی محیط، محل نشستن عزاداران فاصله گذاری مناسب شده و مراسم به صورت تجمعی نیست.

مسئول هیات رزمندگان اسلام استان لرستان با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری سید الشهدا از شب دوم به مدت ۱۰ شب در پادگان امام حسین(ع) خرم آباد عنوان کرد:از ظرفیت وعاظ کشوری و استانی از جمله نماینده ولی فقیه در استان،نماینده مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه در سپاه استان و حجت الاسلام لونی برای برپایی مراسم پرشور و شعور حسینی استفاده می شود.

علیشاهی با اشاره به برگزاری مراسم ویژه عزای حسینی در روز عاشورا خاطرنشان کرد: یکی از بزرگ ترین مراسمات روز تاسوعای حسینی توسط هیات رزمندگان اسلام با حضور کلیه مداحان شهرستان در مرکز استان از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ برگزار می شود و امسال هم این مراسم برپا خواهد بود.

وی با اشاره به ضرورت آشنایی با راه و منش و آزادگی امام حسین (ع) تصریح کرد: مراسم عزای حسین(ع) تعطیل نیست ضمن این که حفظ سلامت مردم برای ما اهمیت دارد و با رعایت تمامی موارد بهداشتی مراسم برگزار می شود.

علیشاهی با اشاره به توزیع بیش از پنج هزار بسته معیشتی بین خانواده های کم برخوردار بیان کرد: در روز تاسوعا و عاشورا سه هزار پُرس غذای گرم طبخ و بین عزاداران حسینی توزیع می شود.