هر نفر در خیمه قاسم (ع) یک مسئولیت دارد و موظف است که کار را به درستی و تا آخر انجام دهد،البته اگر در این راه مشکلی باشد همدیگر را کمک می کنند.

به گزارش خبرافلاک در گذر از کوچه های شهرمان برافراشته شدن پرچم های با عناوین و القاب حسین(ع)، نمایان است، هوا عطر سیب گرفته و سر در هر خانه بنر زده اند که این خانه عزادار حسین (ع) است، بر روی پیراهن های مشکی با خطی زیبا اسامی زینب (س)،رقیه(س)،حسین(ع) و عباس(ع) ،علی اصغر (ع) و علی اکبر (ع) هک شده و در فروشگاه ها و مراکز فرهنگی،مذهبی هر دوستدار و محب اهل بیت (ع) را جذب خود می کند.
نوجوانان هر محله مشغول نصب داربست و برپایی تکایای حسینی هستند، رهام و راستین،امیررضا،آرش و کیارش و علیرضا هر کدام پارچه های مشکی و پرچمی متبرک به نام حسین(ع) را آوردند تا خیمه ای کوچک به یاد خیمه حضرت قاسم (ع)، حضرت عبدالله(ع) و محمد باقر(ع) و رقیه (س) در محله شان به پا کنند.

علیرضا که ۱۴ سال سن دارد می گوید،در طول سال منتظر ایام محرم هستیم تا خیمه ای برای عزاداری امام حسین(ع) به پا کنیم.

وی گفت: حضرت قاسم(ع) و حضرت عبد الله (ع) شاید ۱۴ و ۱۲ ساله بوده اند که برای دفاع از دین خدا وارد میدان مبارزه با دشمنان شده اند.

نوجوان محله ناصرخسرو با اشاره به مزین شدن خیمه  به نام حضرت قاسم (ع) بیان کرد: هر نفر در خیمه یک مسئولیت دارد و موظف است که کار را به درستی و تا آخر انجام دهد،البته اگر در این راه مشکلی باشد همدیگر را کمک می کنیم.

وی ادامه داد: با تهیه شربت نذری می خواهیم در خدمت عزادارن حسینی باشیم و با اندک پول نذری از دوستداران حسین(ع) پذیرایی کنیم‌.

حجت الاسلام علی بیرانوند در گفت و گو خبرافلاک اظهار داشت: حضور خودجوش این نوجوانان برای برپایی تکیه گاه شهید کربلا که صاحب یک مکتب تاریخی است حقیقتا سرمایه است.

وی افزود: در سرزمین کربلا فرزندان اهل بیت (ع) از هر سنی با قیام حسین(ع) همراه شده اند، قیامی برای برپایی عدل، دعوت به معروف و نهی از منکر، دفاع از ولایت و امام همه و همه در این مسیر گنجانده شده است.

کارشناس مذهبی عنوان کرد:نوجوان پر از شور و احساس و هیجان است و باید جوانان انقلابی و دغدغه مند مسجدی در کنار این نوجوانان باشند تا هرساله با مفاهیم جدید از ابعاد قیام امام حسین(ع) آشنا شوند.

وی تفکر نوجوانان حسینی را یک ظرفیت عظیم دانست و خاطرنشان کرد: در هر محله ای با عنایت معصومین (ع) توسط این نوجوانان خیمه حضرت قاسم(ع) برپا شده است خداوند را شاکر هستیم که امسال باوجود بیماری کرونا برپایی این خیمه ها رونق بیش تری دارد

راستی چه زیباست در خیمه حسین (ع ) مسئولیت پذیری و انجام کار تشکیلاتی که ضرورت جامعه مهدوی است را از بچگی تمرین کرد و هر لحظه و هر روز با یاران   ولایت و امام زمان (عج) همراه شد،اینجا مخصوصا در شهر خرم آباد لرستان با وجود برخی آسیب های اجتماعی پیش رو هر نوجوان، شاید ورود موسسات و کانون های فرهنگی، مذهبی  برای به ثمر نشستن تفکر این نوجوانان که در اوج شور حسینی هستند لازم و ضروری است.