نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان این که عمل به مسئولیت اجتماعی درس مکتب امام حسین(ع) است گفت:نیروی انتظامی لرستان با تقدیم ۵۰۰ شهید در راه نورانی الهی و زنده نگه داشتن راه حسین ابن علی به مسئولیت اجتماعی خویش عمل کرده است.

به گزارش خبرافلاک حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در صبحگاه مشترک ناجا در نخستین روز ازدهه اول ماه محرم اظهار داشت: تعظیم شعائر الهی از این جهت که ما را به خدا، دین و احکام الهی نزدیک می کند به عنوان پاکی درون و تقوای دل شناخته می شود هر کسی که شعائر الهی را بزرگ شمرده و یاری گر نشانه ها و مسیر الهی و راه نورانی الهی باشد از نهاد پاک و تقوای درونی او حکایت می کند.


وی افزود: مسیر الهی از آن چنان شرافت و عزت و ارزشی برخوردار است که کسی مانند حسین بن علی که میوه دل پیامبر اسلام و محبوب صدیقه طاهره و امیر مومنان(ع) است باید در مسیر زنده کردن این راه نورانی و با شرافت، خود،اولاد و اصحابش شهید شده و اهل بیت ایشان به اسارت برده شوند تا راه و مسیر نورانی الهی در طول تاریخ زنده بماند.

نمایندن ولی فقیه در لرستان عنوان کرد:پیام حسین ابن علی که در طول قرون،اعصار و نسل ها به ما رسیده است این است که ای مردم، همه با ظالم و کافر بستیزید؛ راه خدا از آن چنان عزت و شرافتی برخوردار است که امام حسین(ع) که او را وارث حضرت ادم، نوح، ابراهیم، موسی، عیسی و رسول گرامی اسلام می دانیم باید مسیر حق و حقیقت را بپیماید تا راه نورانی و پروم الهی برای همیشه زنده بماند.

حجت الاسلام شاهرخی تصریح کرد: امام حسین (ع) فرمودند:پیام من در راستای رسیدن به قدرت نیست من تشنه قدرت نیستم و نمی خواهم در جامعه اسلامی ایجاد شکاف و شرارت کنم قیام من برای مطاع دنیوی نیست من دنبال ایجاد ظلم و فساد و ستم در جامعه نیستم بلکه من مصلح هستم و می خواهم راه و روش جدم و پدرم را زنده کنم.

وی با بیان این که معاویه انسانی زیرک و سیاستمدار، نهاد ناپاک خود را پنهان و در شیطنت با تجربه بود خاطرنشان کرد:کینه و نفرت از علی (ع) به دل داشتند، بعد از اینکه مُرد کسی مانند یزید آمد و همه چیز را از جمله فساد، عقاید، الحاد و شرک خود را عیان کرد؛امام حسین ع فرمودند، مثل منی با مثل یزیدی نمی تواند بیعت کند من در دامان دختر رسول اسلام بزرگ شدم و مدافع ارزش ها و دین هستم ، امام حسین ع در مقابل ظلم و ستم یزیدیان ایستاد البته در آن مقطع مسلمانان بودند اما به مسئولیت اجتماعی خویش عمل نکردند.

وی بیان کرد:بعضی از مومنین به مسئولیت اجتماعی خود عمل نمی کنند هر جا مسئولیت سنگین می شود کم می آورند و شانه خالی می کنند گاهی شانه خالی کردن موجب گرفتن ایمان از آن ها می شود .حق را می شنوند ولی نمی پذیرند و سخن حق بر زبان نمی آورند برخی سخن حق را بر زبان می آورند اما عمل نمی کنند‌.

حجت الاسلام شاهرخی تاکید کرد:مشکل همه جوامع بخصوص جامعه اسلام این است که سخن حق را می شنوند اما به آن عمل نمی کنند .دعوت بحق و گفتن سخن حق دارای دشواری هاست سخن حق از شرافت و عزت برخوردار است.

وی یاد آور شد: صد نفر در گوشه ایی از سرزمین عراق در مقابل جمعیتی قریب به ۳۰ هزار نفر مقابله کردند اما آن طرف بازار مسلمین در حال داد و ستد بود و مسلمانان به زندگی عادی خود مشغول هستند؛ و در مقابل جمعیتی محدود در راستای برپایی سخن حق در مقابل باطل ایستاده و به مسئولیت اجتماعی خود عمل می کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:عمل به مسئولیت اجتماعی درس ما از مکتب امام حسین(ع) است و ایشان به گونه ای عمل کرد که در آسمان ها نامش شناخته شده تر است؛ نیروهای مسلح و ناجا به مسئولیت اجتماعی خود عمل کرده و می کند نیروی انتظامی لرستان با تقدیم ۵۰۰ شهید در راه نورانی الهی و زنده نگه داشتن راه حسین ابن علی به مسئولیت اجتماعی خویش عمل کرده است؛ با بیان سخن حق، رفتار و گفتار اسلامی راه حسین ابن علی (ع) را زنده نگه داریم.