نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:اگر کشور نیاز به برنامه تحولی دارد استان ما نیاز به برنامه تحولی بعلاوه جهش است استان لرستان فرصت آزمایش و خطا ندارد نمی‌توان امور استان را به افرادی سپرد که به توانایی و دانایی آنان اعتمادی نیست و بجای خدمت، شیفته رسیدن به آرزوهای خود هستند.

حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی الغدیر خرم‌آباد، اظهار داشت: امروز سالگرد شهادت سرلشگر خلبان شهید عباس بابایی معاون عملیاتی نیروی هوایی ارتش در سال ۱۳۶۶ در جبهه‌های نور علیه ظلمت و شهادت مصطفی ردانی پور فرمانده قرارگاه فتح در سال ۱۳۶۲ است.

وی افزود: هجدهم مردادماه روز شهدای مدافع حرم است، یاد همه شهیدان عزیز را گرامی می‌داریم و امید که بتوانیم راه و پرچمی که به دست ما سپردند با استقامت تا رسیدن به هدف، محکم نگه‌داریم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: روز ۱۶ مرداد سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی در سال ۱۳۵۹ است، این نهاد غیردولتی در راستای گسترش تحقیقات و توسعه امور فرهنگی و ارتباط دادن دانشگاه با صنعت و همکاری با حوزه و دانشگاه و گسترش طرح‌های کاربردی و توسعه علم و فناوری تشکیل‌شده است.

وی تصریح کرد: شهید محمود صارمی در سال ۱۳۷۷ در افغانستان به همراه جمع دیگری از کارمندان سفارت جمهوری اسلامی ایران به شهادت رسیدند و این روز به نام روز خبرنگار نام‌گذاری شده است البته در طول هفته پیرامون این مناسبت‌ها فرهیختگان و برجستگان گفت‌وگو خواهند کرد.

شاهرخی گفت: روز سه‌شنبه آغاز ماه محرم و هفته امربه‌معروف و نهی از منکر است؛ برگزاری محرم امسال همچون سال گذشته، به جهت رعایت قوانین و مقررات برگزاری مراسمات با سال‌های پیشین متفاوت است، البته همیشه متدینین، مسئولین هیئات بیش‌ترین رعایت را داشتند و ان‌شاءالله امسال هم محرمی بی‌نظیر خواهیم داشت.

امام‌جمعه خرم‌آباد بیان کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر بر عهده شخص خاصی نیست، در شهرهای استان امام‌جمعه رئیس این ستاد است بنا براین همه ما همان‌طور که وظیفه‌داریم خودمان را از گناه‌ها حفظ کنیم موظف هستیم دیگران را هم به‌خوبی ها دعوت کنیم اگر این امر اجرا می‌شد امروز شاهد برخی مشکلات نبودیم.

وی بابیان اینکه امربه‌معروف توسعه متوازن در همه استان‌ها و شهرهاست تأکید کرد: اگر از جانب همه امربه‌معروف و نهی از منکر انجام می‌شد امروز کارخانه‌های پارسیلون و دیگر کارخانه‌ها به این سرنوشت مبتلا نمی‌شدند و شاهد وضع موجود نبودیم؛ امربه‌معروف یعنی ارزش‌ها در جامعه تثبیت و تقویت شود، اگر زبان‌های گوناگون نهی از منکر کنند گناه‌کار از گناه خود دست خواهد کشید.

شاهرخی گفت: در این مدت دیدیم سازمانی که توانایی پرداخت حقوق کارگران خود نداشت اقدام به جذب نیرو کرد وقتی همه به میدان آمدید اعم از دیوان محاسبات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها مسئله حل شد، امربه‌معروف و نهی از منکر لازم است بیش‌ازپیش ادامه پیدا کند اگر بازرسی و حراست ادارات رسیدگی به شکایات را بررسی می‌کردند ما شاهد این رویدادهای بی‌ضابطه در استان نبودیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار کرد: سازمان بازرسی قوه قضاییه دیوان محاسبات و دیگر دستگاه‌ها در پیش‌گیری از فساد و اعمال قانون وظایف مهمی دارند و با تشکیل دولت سیزدهم و شورای اسلامی دوره ششم نباید شاهد این رویدادهای تلخ باشیم ما از جذب نیرو با برخورداری سنجش و آزمون خرسندیم اما جذب با اعمال تبعیض باید در این استان از بین برود.

وی گفت: از سازمان بازرسی قوه قضاییه تشکر می‌کنیم اما کارهای انجام‌نشده نیز فراوان است، مردم با اموراتی از این قبیل برخورد کردند و به سازمان‌های مربوطه اطلاع داده و هم‌چنین رونوشتی به دفتر امام‌جمعه ارسال نمایند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان یادآور شد: در سخنرانی و نشست‌ها و با عموم مردم و خواص ۳۵۰ بار بر فساد تیزی، عدالت‌خواهی تأکید کرده‌ام، ۶۱ بار امربه‌معروف و نهی از منکر، ۵۶۵ بار رشد فرهنگی، اقتصادی، تولید، ۲۸۷ بار حمایت از جوانان انقلابی، حزب‌اللهی، جوان مؤمن انقلابی پای‌کار، معنویت‌گرا و عدالت‌خواه و ۵۷ مرتبه کارخانه تعطیل‌شده نام بردم، اما احساسم این است برخی نخبگان و خواص ما پای‌کار نیستند وضعیت موجود به خاطر پای‌کار نبودن است.

وی اظهار داشت: مراسم تنفیذ و تحلیف باشکوه و عظمت همان‌طور که مشاهده کردید در تراز انقلاب اسلامی برگزار شد و جای سپاس به درگاه الهی داریم، رهبری فرمودند: علی‌رغم مشکلات اقتصادی معیشتی مردم، اما ظرفیت‌های مادی و معنوی، نیروی انسانی دارای دانش و باتجربه و جوانان فداکار برای محرومیت‌زدایی فراتر از مشکلات وجود دارد و هم‌چنین بر کار با برنامه و کارشناسی و تحول زا باروحیه جهادی از سوی رهبری و رئیس‌جمهوری تأکید شد؛ پیوند نزدن مشکلات مردم به مذاکره با غرب و جلوگیری از شکل‌گیری فساد و مفسدین از نکات امیدبخش در مراسم تنفیذ بود.

شاهرخی عنوان کرد: افرادی که با رایزنی و دادن امتیاز به خواص به مناصب حکومتی رسیده‌اند همین امتیازدهی به افرادی که واحد شرایط نیستند را هم می‌دهد البته این به معنا نیست که مناصب در استان این شکل بوده اما سالیان سال این روال در این استان حاکم بوده است؛ آنانی که مستقیماً خود را برای منصب مدیریت عالی در استان مطرح می‌کنند و آنانی که غیرمستقیم تلاش می‌کنند توجه کنند این بار سنگین و دشواری است.

وی خاطرنشان کرد: مدیری در این استان موفق است که با کمک نقدینگی بانک‌ها، بخش خصوصی برنامه علمی، اجرایی و تحولی همراه با جهش در استان عمل کند، اگر کشور نیاز به برنامه تحولی دارد استان ما نیاز به برنامه تحولی بعلاوه جهش است استان لرستان فرصت آزمایش و خطا ندارد نمی‌توان امور استان را به افرادی سپرد که به توانایی و دانایی آنان اعتمادی نیست و بجای خدمت، شیفته رسیدن به آرزوهای خود هستند.

امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: بهره‌گیری از نیروهای جوان، شاداب، متعهد، متخصص با عملکرد انقلابی در کنار باتجربه‌ها لازم است. دشمن می‌خواهد با جنگ روانی بر افکار عمومی مردم غلبه کند باید در این جنگ رسانه‌ای، در مقابل دشمن قوی‌تر عمل کرد