نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:لرستان در فصل پربارش شاهد سیل‌های ویرانگر و تخریب‌های حاصل از آن و در تابستان دچار کمبود آب می‌شود، اگر سد معشوره تکمیل شود برای آینده لرستان و خوزستان مفید و ارزشمند خواهد بود.

به گزارش خبرافلاک حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به برنامه‌های فرهنگی در روز عید غدیر، اظهار داشت: در این روزها سخنوران، اندیشمندان، رسانه و روحانیون پیرامون غدیر و اوصاف امیر مؤمنان (ع) سخنوری کردند، امسال در کشور و استان ما غدیر با سال‌های دیگر متفاوت بود برنامه‌های فرهنگی و معرفت افزایی در فضای مجازی و با رعایت اصول بهداشتی بی‌نظیر برگزار شد.

وی افزود: برگزاری مراسمات خود الگویی بود و بیان‌کننده این موضوع که می‌شود برای مردم بدون فعل حرام، برنامه بانشاط برگزار کرد؛ چند صد هزار طبخ غذا از سوی مساجد، گروه‌های جهادی، موکب‌ها، هیات های مذهبی، جوانان انقلابی، مردان و زنان که همه مشارکت داشتند حضور جوانان و محبین علی درهرحال عموم مردم در کنار سازمان‌ها و مؤسسات فرهنگی، دینی نقش هدایتی و حمایتی را ایفا کردند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به آیه ۶۷ سوره مائده، عنوان کرد: ۱۲۰ هزار نفر در مراسم حج الوداع و در غدیر خم در گرمای سوزان حضور داشتند، غدیر، مکمل رسالت و تعیین جانشینی پس از پیامبر است و خداوند اراده کرده است که رسالت جهانی خاتم‌الانبیا را با تغییر جانشینی علی و یازده فرزندش برای همیشه تا برپایی روز قیامت توسط پیامبر (ص) ابلاغ کند.

وی تصریح کرد: امام موسی بن جعفر (ع) در میان انبوهی از مشکلات و فساد آن زمان حکومت یک جهاد فرهنگی انجام دادند مدت‌ها حضرت موسی بن جعفر (ع) مخفی بودند اما از هدایت و ارشاد دست برنداشتند.

شاهرخی با اشاره به دیدار اخیر هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب، گفت: ایشان فرمودند هرگاه کارها منوط به مذاکره با غرب بود آنجا موفق نبودیم این نکته باید مدنظر فعالان سیاسی و سیاست مردان قرار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: مردمی که در یک کشور و سرزمین ایران اسلامی زندگی می‌کنند تحت نام ایران و اسلام باهم اتفاق‌نظر دارند ایران اسلامی سرزمین واحدی است و برای بهتر اداره کردن کشور به استان‌هایی تقسیم می‌شود که استان باعظمت و باافتخار و سربلند لرستان مهد تدین، انقلابی گری، سرزمین دلیرمردان، شجاعان و انسان‌های باغیرت و جوانمرد هم جز آن است، هرکدام از این استان‌ها دارای منابعی هستند که از این منابع برای اداره این استان و استان‌های دیگر استفاده می‌شود.

وی یادآور شد: تقسیم‌بندی برای اداره بهتر کشور و بهره‌مندی بهتر مردم از منابعی است که از این سرزمین‌ها به دست می‌آید در برخی استان‌ها نفت، معادن، محصولات کشاورزی، آب و …بیش‌تر است این موارد باید در راستای توسعه همان استان‌ها و دیگر استان‌ها به کار گرفته شود، لرستان دارای آب‌وخاک حاصلخیز برای شرب و کشاورزی است اگر مدیریت صحیح می‌شد شاهد این‌گونه وضعیت در لرستان و خوزستان نمی‌شدیم.

شاهرخی تأکید کرد: لرستان در فصل پربارش شاهد سیل‌های ویرانگر و تخریب‌های حاصل از آن و در تابستان دچار کمبود آب می‌شود، اگر سد معشوره تکمیل شود برای آینده لرستان و خوزستان مفید و ارزشمند خواهد بود لرستان دارای دشت‌های وسیع است که می‌توان از آب سدها در جهت تکمیل شبکه آبیاری استفاده کرد؛ در وضع موجود که تسهیلاتی برای بهبود وضعیت خوزستان در نظر گرفته‌شده است یک‌راه حلش تکمیل سدهای نیمه‌تمام ازجمله سد معشوره در استان لرستان است.

امام‌جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: استان لرستان ۱۷۰ هزار از زمین‌های دیمی‌اش باید آبی شود تا به حد متوسط کشوری برسد، تخصیص آب وزارت نیرو به لرستان کمتر از متوسط کشوری است هر تصمیمی که درباره جبران کم‌آبی خوزستان گرفته می‌شود با اشراف به این موضوع باشد که لرستان باید تخصیص آبش افزوده شود.

وی گفت: ما و خوزستان پیوند فرهنگی اجتماعی قومی خویشی داریم مشکلات آن‌ها مشکلات ما و مشکلات ما، مشکلات آن‌هاست از قدیم این دو استان دادوستد اقتصادی داشته‌اند؛ اما هیچ‌کس نمی‌تواند به ادعای دفاع از خوزستان نظم استان ما را بر هم بزند مردم استان لرستان و خوزستان در کم‌آبی باهم اشتراک دارند و مسئولین کشوری در تصمیم‌گیری‌ها این را لحاظ خواهند کرد.