حضور حماسی مردم و رزمندگان اسلام در مرصاد،چشم طمع منافقین را برای همیشه،نسبت به کشور کور کرد.


به گزارش خبرافلاک عملیات پیروزمندانه مرصاد در پنجم مرداد سال ۱۳۶۷ انجام شد؛در این عملیات رزمندگان لرستانی حضوری شجاعانه، دلیرانه و حماسه ساز داشتند و در همین مسیر بیش از ۷۰ رزمنده لرستانی آسمانی شدند تا برای همیشه وهم منافقین برای تسلط بر شهرها و مردم مقاوم ایران اسلامی برچیده شود.

اصغر دولتشاهی،رزمنده لرستانی حاضر در عملیات مرصاد در گفت و گوی اختصاصی با خبرافلاک اظهار داشت:منافقین از تضاد و برخی اختلافات سیاسی پیش آمده بین ایران و دیگر کشورها مخصوصا فرانسه،آلمان و کشورهای اروپایی استفاده می کردند به طوری که در سال ۱۳۶۲، وارد عراق شدند و سازماندهی را آنجا انجام دادند.
وی افزود:گرا دادن به هواپیماهای عراقی،در اختیار قرار دادن اطلاعات پادگان های نظامی و یگانی کشور به دشمن و نقش ستون پنجم دشمن را بازی کردن،استراتژی منافقین بود.

دولتشاهی عنوان کرد: منافقین در مرصاد با تغییر استراتژی حمله نظامی و مستقیم را با نام فروغ جاویدان آغاز کردند و در ابتدا از سمت پاتاق وارد شده و شهر کرند،سرپل ذهاب،قصر شیرین و اسلام آباد را تصرف کردند؛می خواستند به گفته رجوی ۴۸ ساعته با گذر از کرمانشاه،همدان و قزوین وارد تهران شوند و مردم از آن ها استقبال کنند.

وی با اشاره به سیل جمعیت در پادگان امام حسین(ع)، برای اعزام به منطقه عملیاتی مرصاد خاطرنشان کرد: لشگر ۵۷ لرستان به عنوان یکی از یگان هایی بود که در ساعات اولیه عملیات حضور داشتند؛ مردمی که داوطلب بودند همه آمدند و ما از  دوراهی کرمانشاه_اسلام آباد رفتیم.

دولتشاهی تصریح کرد: به عنوان معاون گردان نیرو ها را   سمت پل سیمره بردیم و در باند فرود اضطراری اسلام آباد، پایین آمدیم و بعد برای شناسایی وارد شدیم؛خیلی از بچه های با سابقه، همراه ما بودند و با کمک آن ها جاده رو گرفتیم و درگیری های نفر به نفر رخ داد و همینجا مجروح شدم، و منافقین را زمین گیر کردیم.

وی با اشاره به انجام ۱۷ هزار ترور  توسط منافقین و نوکری امروز آن ها برای عربستان سعودی بیان کرد:در عملیات مرصاد با تجهیزات کامل و تمام آمده بودند  به گونه ای که تا مرکز تهران نیاز به هیچ گونه سوختی نداشته باشند و قصد داشتند ۴۸ ساعته وارد تهران شوند و اگر حضور به موقع مردمی و فرماندهی شهید صیاد شیرازی این سرباز فداکار میهن اسلامی نبود، پیروزی در عملیات مرصاد با آن همه تجهیز دشمن از لحاظ نفر وامکانات سخت می شد.

رزمنده دفاع مقدس تاکید کرد: در این چهل و دو سال نظام جمهوری اسلامی، منافقین هر لحظه با نقشه های متفاوت نگاه های کینه ورزانه و مسموم شان به کشور است ؛ مسئولین باید شبانه روز تلاش کنند و با حل مشکلات مردم در زمینه اجتماعی و معیشتی و ریشه کن کردن فساد، زمینه ایجاد هرگونه تنش را از بین ببرند.

وی یاد آور شد: در محیط مرداب گونه، زمینه رشد بسیاری از میکروب ها وجود دارد نباید زمینه ایجاد مرداب را فراهم کرد؛نظام جمهوری اسلامی با قوت روبه جلو در حال حرکت است و اعتقاد دارم، گره هرنوع مشکل  در داخل کشور قابل باز شدن است و نیازی به نگاه بیرون نداریم،تعامل خوب است اما نه این که کشور را در مسیر بردگی و نوکری قرار بدهد.

دولتشاهی اذعان داشت: مردم کشور خود را دوست دارند و نمی‌خواهند سرنوشت اسفبار کشورهای وابسته به غرب را تجربه کنند؛ امروز در همه بخش ها ی کشور نیازمند مدیریت جهادی هستیم.

وی با بیان این که جنگ اقتصادی سرباز  پای کار خود را می طلبد گفت: امروز فضای جنگ اقتصادی سخت تر از جنگ نظامی است،چراکه در جنگ اقتصادی، ابعاد و سوژه های گوناگون، تحریم،نفوذ،احتکار ،دشمن داخلی و خارجی وجود دارد.