خورشیدوند،مسئول مجمع کانون های فرهنگی، تبلیغی استان لرستان با اشاره به برگزاری نشست هم اندیشی با محوریت محرم سال ۱۴۰۰ گفت:برنامه های امسال با رویکرد وحدت رویه و استفاده از بیانیه گام دوم انقلاب تدوین و به مجمع ملی ارائه می شود.


محمد کریم خورشیدوند،در حاشیه نشست مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی کشور در گفت و گو با خبرافلاک اظهار داشت: این نشست با موضوع هم اندیشی و هم افزایی در باب محرم سال  ۱۴۰۰ ، با حضور رئیس تشکل های مذهبی کشور و رئیس و اعضا مجمع ملی کانون ها به مدت سه روز در مشهد مقدس آغاز شده است.

وی افزود: کانون های فرهنگی تبلیغی از تشکل های مردم نهادی است که با سه محور حمایت، هدایت و نظارت توسط سازمان تبلیغات مورد حمایت قرار می گیرد.

مسئول مجمع کانون های فرهنگی، تبلیغی استان لرستان عنوان کرد:با برگزاری انتخابات بین کانون ها مجمع استانی تشکیل و در این مجمع نیز با انتخابات دوم رئیس و هیئت رئیسه مجمع استانی انتخاب شده، آنگاه مجمع ملی و هیئت رئیسه کشور نیز به همین منوال توسط مجامع استان ها انتخاب می شوند.

خورشیدوند خاطرنشان کرد:اهدا بسته های کمک مومنانه به خانواده های کم برخوردار،برپایی مراسمات مذهبی،معنوی،اجرای برنامه های دهه فجر و کرامت،راه اندازی ایستگاه های صلواتی در اعیاد و مناسبت های ملی،مذهبی،برگزاری مسابقات فرهنگی، اجتماعی از جمله برنامه های اجرا شده توسط مجمع استانی به شمارمی رود.

وی در رابطه با برنامه های امسال مجمع کانون استان تصریح کرد:احصاء آمار دقیق کانون های فرهنگی تبلیغی فعال و غیر فعال استان، گسترده سازی و شبکه‌سازی دقیق با تجدید نظر در ابطال یا صدور کانون های غیر فعال و فعال،بازدید مستمر و دائمی از کانون های استان 
ستفاده از مدیریت دانش و تخصص در کانون ها،فعالیت در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به عنوان برنامه های پیشنهادی سال ۱۴۰۰ کانون مطرح و در مسیر اجرا و اقدام است.

خورشیدوند با اشاره به همکاری با مجمع ملی جهت تدوین برنامه های سال ۱۴۰۰ با رویکرد وحدت رویه و استفاده از بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: استفاده بهینه از ظرفیت سازمان تبلیغات اسلامی جهت کاهش هزینه‌های جانبی کانون‌ها،نشست های تخصصی با متولیان امر فرهنگ مانند صدا و سیما،حوزه هنری، اداره ارشاد اسلامی، کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهرستان ها و برگزاری جلسات ماهیانه کانون های فرهنگی از دیگر برنامه های مجمع کانون فرهنگی تبلیغی استان است.

انتهای پیام/