دبیر مجمع توسعه مشارکت‌های مردمی خرم‌آباد با اشاره به تشکیل ۲۳ شورای محله در خرم آباد گفت: با استفاده از توان و ظرفیت مجموعه های مردمی ۴۲ شورای تحول و تعالی محله با هدف رفع مشکلات مردم تشکیل می شود.

یاسر بسطامی در گفت و گو با خبرافلاک با اشاره به سیاست ها و برنامه های میدانی حال حاضر و آینده در محلات خرم آباد اظهار داشت: تلاش مبتنی بر تجمیع توان،وحدت رویه و ایجاد بستر هم دلی و هم افزایی در محلات، هدف اصلی،اساسی و مطلوب مجمع توسعه مشارکت های مردمی و معاونت تحول اجتماعی است.

وی با اشاره به تقسیم بندی ۴۲ محله ای در سطح شهر و راه اندازی شورای محله بر اساس تقسیم بندی افزود: با توجه به برگزاری جلسات متعدد با مسئولین شهرستانی و استانی و تشکیل شورای مرکزی و مجمع عمومی با روند مشتاقانه و انگیزشی در محلات مواجه شدیم، حضور و مشارکت حداکثری ساکنین محلات حاشیه نشین خرم آباد در انتخابات ریاست جمهوری بیان کننده این ادعا و نشان دهنده تعلق خاطر و وفاداری این مردم به انقلاب و رهبری است.

دبیر مجمع توسعه مشارکت‌های مردمی خرم‌آباد عنوان کرد:بخش اعظمی از نیازها و مراجعات عموم شهروندان جامعه به سازمان‌های مختلف زیرمجموعه شهرداری، تصمیم سازی و سیاست های اعضای شورای شهر خرم آباد و در اولویت بعدی دستگاه های خدمات رسان است، بر این اساس ضروری است تا قبل از شروع به کار اعضای جدید شورای اسلامی شهر خرم آباد، تا نسبت به ظرفیت بلقوه و مطلوب شورای تحول و تعالی محلات و بهره گیری از توان و اشراف این مجموعه های مردمی، آگاهی بخشی شود و روند کار مجمع توسعه مشارکت های مردمی را به رسمیت شناخته شود.

بسطامی تصریح کرد:این روال کاری حرف من و یا دیگری نیست؛ این مهم دستور و توصیه رهبر فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب است که باید برای حل مشکلات و بحران های اجتماعی ضمن اعتماد به حلقات میانی که همان ظرفیت های متعدد مردمی می باشد کار را به آن ها واگذار کرد.

وی یاد آور شد:اعضا شورای هر محله شامل امامان جمائت مساجد هر محله،فرماندهان پایگاه برادران محله،فرماندهان پایگاه خواهران محله،مسئول خیریه های محله،مسئول نیکوکاری های محله،معتمدین محله،
سمن ها،مدیر موسسات فرهنگی،مسئول تشکل های ثبت شده و نشده،مسئول هیئات محله،مسئول مرکز بهداشت محله مسئول کلانتری محله می شود.