نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:سازمان تامین اجتماعی در راستای تحقق عدالت اجتماعی ایجاد شده است و ضروری است که با برنامه ریزی درست و علمی و ظرفیت سازمان، خدمات ارزشمندی به مشمولین سازمان و در تراز انقلاب اسلامی ارائه دهد.

به گزارش خبرافلاک حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه این هفته در خرم آباد اظهار داشت:سلسله برنامه های فرهنگی ستاد نماز جمعه و دفتر نماینده ولی فقیه، با همکاری موسسات فرهنگی ، در سالروز اقامه اولین نماز جمعه در پنجم مرداد سال ۱۳۵۸، اجرا و از کودکان،جوانان و نوجوانان برای شرکت و حضور در این مراسمات دعوت بعمل می آید.

وی با اشاره به روز بهزیستی و تامین اجتماعی در ۲۵ تیر افزود: هدف از تاسیس این دو سازمان، تحقق عدالت اجتماعی و گسترش آن بوده است تا کمک های تعریف شده در اختیار مردم از قشر متوسط و متوسط به پایین قرار بگیرد؛ با توجه به مشکلاتی که جامعه هدف سازمان بهزیستی دارد افرادی که از لحاظ جسمی، روحی،عاطفی دچار آسیب هستند این سازمان جدای این که نیازمند بودجه کافی از سوی دولت جمهوری اسلامی است، نیازمند کمک نیکوکاران می باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد:سازمان تامین اجتماعی در راستای تحقق عدالت اجتماعی ایجاد شده است و ضروری است که با برنامه ریزی درست و علمی و ظرفیت سازمان که دارای کارخانه ها و صنایع و مراکز اقتصادی و مالی فراوانی در جامعه است خدمات ارزشمندی به مشمولین سازمان و در تراز انقلاب اسلامی ارائه بدهد.

شاهرخی خاطرنشان کرد:امام باقر (ع) در سال ۱۱۴ هجری قمری به شهادت رسید در طول مدت دوران امامت، نهضت علمی بوجود آورد و در زمان فرزندش امام جعفر صادق(ع) این نهضت به اوج خود رسید امام در برهه ای از زمان که اموی ها جامعه را مملو از فساد و انحطاط کرده بودند یک جریان فرهنگی و دینی بوجود آورد که امروز عصرها و نسل ها پشت سر گذاشته و تا ظهور امام عصر (عج) ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد:تفسیر، علوم قران، اخلاق،فقه اسلامی برگرفته از دانش امام باقر(ع) به علما و اندیشمندان در حوزه های علمیه رسانده شده است؛امام الگوی کامل برای جویندگان راه دانش است که در میان انبوهی از مشکلات و دنیایی که غرق در فساد بود سخن حق را زنده و در راه برپایی حق و عدالت ایستادگی کرد.

وی با اشاره به سالروز تاسیس شورای نگهبان در ۲۶ تیر بیان کرد: برای شورای نگهبان وظایف متعددی تعریف شده است،نظارت بر قانون گذاری، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات از وظایف شورای نگهبان است که در هر سه وظیفه با استحکام و صلابت پیش رفته است.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به ضرورت رعایت اصول بهداشتی در راستای مقابله با بیماری کرونا گفت:شه شنبه و چهارشنبه به ترتیب روز عرفه و عید قربان است؛ نماز روز عید قربان در همه شهرهای استان برگزار خواهد شد،ضمن این که نماز جمعه با مجوز ستاد ملی کرونا برگزار می شود به طوری که بعد از تحقیقات علمی و کارشناسی روشن شد که برگزاری نماز جمعه با رعایت اصول و شیوه نامه های بهداشتی، مانعی ندارد.