مدیریت امور برق ناحیه یک شهرستان خرم آباد با اشاره به کشف بیش از ۳۰۰۰ دستگاه ماینر در لرستان گفت:۱۲ گروه پایش مصرف برق ناحیه یک و ۲ برای بازرسی از ادارات و صنوف در زمینه اجرای ابلاغیه ها در ساعات کاری و هنگام خروج،رصد روزانه را انجام می دهند.

حکمت بیرانوند در گفت و گو با خبرافلاک اظهارداشت:  با توجه به بروز برخی مشکلات در زمینه برق،فعالیت های اداره برق در زمینه مدیریت مصرف انرژی افزایش پیدا کرد،سال های قبل این فعالیت ها انجام می شد، امسال به دلیل فزایش خاموشی ها، برنامه های مدیریت مصرف برق بیش تر شد.

وی با اشاره به رتبه نخست استان در زمینه کشف دستگاه های غیرقانونی استخراج رمز ارز در کشور افزود: ۳۰۰۰ دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال در استان لرستان کشف و جمع آوری شده است، که بالغ بر ۵۰ درصد این آمار مرتبط با مرکز استان بوده است.

مدیریت امور برق ناحیه یک شهرستان خرم آباد عنوان کرد: ۱۲ گروه پایش مصرف برق ناحیه یک و ۲ برای بازرسی از ادارات ، پاساژها،مجتمع های تجاری و در زمینه اجرای ابلاغیه ها در ساعات کاری و اتمام کار …وارد عمل شده و مواردی همچون قرار دادن درجه کولر گازی رو دمای ۲۵ درجه و کولر آبی روی دور کُند نیز جداگانه بررسی می شود.

بیرانوند تصریح کرد: در مرحله اول به صنوف پرمصرف اخطار داده می شود و درصورت تکرار افزایش مصرف، قطعی برق اعمال می شود؛هم چنین در زمینه صرفه جویی و مدیریت مصرف برق لامپ بلوار ها و خیابان ها یک در میان روشن است.

وی با اشاره به رصد دقیق ادارات،صنوف و … در رابطه با کاهش مصرف برق در اوج بار مصرف خاطرنشان کرد: به واسطه کنتر های از راه دور فهام بررسی انجام می شود در صورت مصرف بیش از حد، برق اداره و صنف مورد نظر از راه دور  قطع و با دادن تعهد در زمینه صرفه جویی در مصرف، برق مجددا وصل می شود.