سپهوند با اشاره به اینکه مکتب حضرت زینب(س) الگوی زنان و دختران امروز است، گفت: عفاف و حجاب موجب تحکیم بنیان خانواده می‌شود.

در گفت‌وگو با خبرنگار خبرافلاک با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اظهار داشت: در واقعیت امر همه اقشار مختلف جامعه که تعصب ویژه نسبت به امر مهم و ضروری عفاف و حجاب دارند با اجرای برنامه‌های مختلف پای‌کار آمده‌اند.

وی افزود: حجاب و عفاف موضوعی نیست که به‌واسطه انقلاب اسلامی شکل‌گرفته شده باشد، حجاب یک ضرورت دینی است که پایه و اساس آن به استناد آیات و رویات در فرهنگ دینی ما نهفته است.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: حفظ حجاب در باب سلامت جامعه، امری ارزشمند و قابل‌توجه و تأمل است؛ در جامعه ما احساس می‌شود که علی‌رغم اهم فعالیت‌هایی که در حوزه عفاف و حجاب اجراشده است اما نتیجه مطلوب صددرصدی که نهادینه شدن بنیان این فرهنگ در بین پسران و دختران، زنان و مردان بوده، احصا نشده است.

وی تصریح کرد: حیای فاطمی و غیرت علوی حقیقتاً باید در جامعه نهادینه شود، ما هنوز در سطح جامعه شاهد بدحجابی‌ها هستیم چراکه سیاست‌هایی که در حوزه حجاب و عفاف برنامه‌ریزی‌شده، به بخشی از جامعه که همان زنان هستند معطوف شده است و به مردان به‌عنوان بخشی از جامعه که غیرتمند و حساس به مسئله حجاب باید باشند توجهی نشده است.

سپهوند گفت: متأسفانه برنامه‌ریزی‌ها در این زمینه صرفاً برای جامعه هدفی که بانوان هستند، تعریف‌شده است، به‌طوری‌که احساس می‌شود حجاب و عفاف، معقوله ای تنها مختص بانوان است درحالی‌که حجاب و عفاف برای زنان و مردان جامعه امری ضروری است و این تک نگری یک اشتباه و غفلت بزرگ است.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به سیاست‌ها و راهبردهای بیش از ۲۰ دستگاه و نهاد پیرامون حجاب و عفاف، بیان کرد: برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌ها به سمتی کشیده شده است که غالباً در حوزه بانوان متمرکزشده و در همان سطح باقی‌مانده است.

وی گفت: برنامه‌های خاصی برای غیرت ورزی مردان و تقویت غیرت در مردان نسبت به امر حجاب بسیار کم‌رنگ است و مصداق آن حضور بانوان جوان بدحجاب در کنار مردان خود، در سطح جامعه است، مردی که توقع غیرت ورزی از او می‌رود هیچ غیرت و تعصبی نسبت به حجاب و حیا خانمی که در کنار او راه می‌رود نداشته چراکه آن خانم محجبه و عفیف حیا و عزت آن مرد است.

وی بااشاره به اینکه عفاف و حجاب موجب تحکیم بنیان خانواده می‌شود، تأکید کرد: بر این اساس هدایت و راهبری برنامه‌ها و سیاست‌ها باید از جانب متولیان امر به سمتی باشد که حجاب و عفاف در متن جامعه و برای مردان و زنان نهادینه شود تا شاهد خانواده سالم و درنتیجه خانواده سالم، اجتماع سالم فراهم شود.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان اظهار داشت: حفظ حجاب، حیا و عفت موجب ارزشمندی و نشان‌دهنده کمالات زن است، بدحجابی که از پس آن سلامت و بهداشت روانی بخش عظیمی از جامعه که مردان هستند را تحت شعاع قرار می‌دهد ارزش محسوب نمی‌شود؛ حضور در اجتماع بدون توجه به پوشش نقض حقوق شهروندی و توهین به افراد جامعه است، چرا باید با بدحجابی یک دختر جوان، امنیت روانی و جنسی یک پسر جوان در معرض خطر قرار بگیرد؟!

وی یادآور شد: احترام به حقوق یکدیگر در اجتماع لازم و ضروری است عدم انجام این کار، توهین به یکدیگر حساب می‌شود، بدحجابی‌ها و کم‌حجابی‌ها نقض حقوق شهروندی محسوب می‌شود.

سپهوند با اشاره به ترویج فرهنگ غلط بیگانه در بین برخی خانواده‌ها در باب حجاب، گفت: رعایت حجاب باعث ارزشمندی و حفظ جایگاه زنان می‌شود، امروز ما بانوان عالمه، دانشمند و فرهیخته‌ای داریم که با حفظ حجاب و شانیت یک بانو به بهترین نحو ممکن در جامعه حاضر شدند و تاریخ‌ساز هستند و حقیقتاً همچون زنان دوران دفاع مقدس نشانه‌هایی برتر برای نسل‌های آینده هستند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان افزود: بسیاری از زنان ما با حفظ حجاب، حریم خانواده و تربیت صحیح فرزندان، در ستادهای پشتیبانی جنگ دوران دفاع مقدس حضور داشتند و باوجود شرایط خاص و محدودیت‌ها به نحوی زیبا تاریخ‌سازی کردند؛ همه این‌ها از مکتب بسیار ارزشمند حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) درس یاد گرفتند.

انتهای پیام/