حجت الاسلام قدرتی با بیان اینکه نجابت بانوان ايرانی الگوی زنان مسلمان سراسر دنياست، گفت: مسئله حجاب نه فقط در ایران بلکه در تمام ملل دنیا یک امر کاملا مسجل، باسابقه و تثبیت شده است.

حجت الاسلام مهدی قدرتی در گفت‌و‌گو با خبرافلاک با اشاره به بخشی از صحبت های شهید مطهری در رابطه با حجاب اظهارداشت: بررسی این موضوع که حجاب مصونیت است و محدودیت نیست را می توان در بین بانوان محجبه و فعال در عرصه های مختلف اجتماع دید.

وی با اشاره به نجابت بانوی ایرانی در صحنه‌های مختلف فعالیت اجتماعی، افزود: امروز بانوان کشور ما با پوشش اصیل ایرانی، اسلامی در عرصه های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی، ورزشی و مدیریتی و سیاسی با رتبه های برتر و عالی مشغول به فعالیت هستند و بر این اساس، حجاب هیچگاه محدودیت نبوده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی لرستان عنوان کرد: مسئله حجاب نه فقط در ایران بلکه در تمام ملل دنیا یک امر کاملا مسجل، باسابقه و تثبیت شده است همان طوری که در بین همه پیروان ادیان مختلف حجاب رواج داشته است.

وی تصریح کرد: در ایران قبل و بعد از اسلام، حجاب و پوشش وجود داشته است حتی در عصرهایی مربوط به دوره پادشاهان، حجاب از جایگاه بالایی برخوردار بوده است؛ مجسمه ای که برای یک بانوی ایرانی در پاسارگاد موجود است زنی با حجاب را نشان می دهد که هیچ قسمتی از اعضای بدن او بیرون نیست و در معرض دید عموم قرار نگرفته است.

قدرتی با اشاره به زوایای مختلف نگاه اندیشمندان و صاحب نظران پیرامون حجاب و پوشش زن، خاطرنشان کرد: به واقع باید قبول کرد که این زنان در جایگاه مادران و همسران بودند که زمینه ساز رشد، نبوغ و تربیت افراد انقلابی شدند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی لرستان بیان کرد: وقتی به عقبه انقلاب نگاه می کنیم شاهد نقش ارزشمند بانوان محجبه ایرانی در ظهور و بروز انقلاب اسلامی هستیم، بانوانی با پوشش ایرانی، اسلامی در مبارزات علیه رژیم شاهنشاهی تا حضور موثر در عرصه های پشتیبانی از رزمندگان در سال های دفاع مقدس به صورت مستقیم و غیر مستقیم حضور داشتند.

انتهای پیام/