چراغیان با بیان اینکه انقلاب اسلامی هیمنه آمریکا را در هم شکست، گفت: پایه‌های قدرت آمریکا لرزان و سست شده است، با بیداری جوامع و ملت‌های آزاده هیمنه و سلطه استکبار به‌کلی از هم فرو خواهد پاشید.

علی چراغیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرافلاک با اشاره به ابعاد حمایت آمریکا و برنامه‌ریزی‌های دولت اوباما برای راه‌اندازی گروهک داعش، اظهار داشت: قدرت‌های استعماری برای بقا سلطه خود و گسترش آن از همه ظرفیت‌ها و بسترهای مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اعتقادی استفاده کردند، یکی از این بسترها، تفکر تکفیری است.

وی افزود: سازمان‌های جاسوسی آمریکا و صهیونیست بین‌المللی از تکفیر در راستای اهداف شوم خود بهره‌برداری کردند و هویت ساخته اروپایی‌ها مخصوصاً انگلستان در قرن اخیر با حمایت آمریکا یک اشرافیت مذهبی به وجود آورده و دولت صعودی مأمن و پشتیبان اصلی این تفکر منحط بوده است.

کارشناس و تحلیلگر سیاسی عنوان کرد: دولت آمریکا و سازمان‌های جاسوسی آن با حمایت همه‌جانبه لجستیکی، آموزشی و اطلاعاتی، گروهک تروریستی داعش را تشکیل و مجهز نمود و در مدت‌زمانی اندک این گروهک توانست دوسوم عراق و سوریه را به تصرف درآورده و بدترین جنایات تاریخ بشریت را رقم بزند.

وی تصریح کرد: داعش را آمریکایی‌ها ایجاد کردند تا اختلافات مذهبی را دامن زده و منطقه را ناامن کنند، همچنین این اقدام فرسایشی را علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداختند و به بهانه وجود داعش در منطقه پایگاه‌های نظامی فراوانی ایجاد کردند.

چراغیان با اشاره به اسناد منتشرشده از جانب سران آمریکا در رابطه با ایجاد داعش توسط دموکرات‌های آمریکا در دولت اوباما، خاطرنشان کرد: ترامپ در سال ۲۰۱۶ ابتدا این موضوع را مطرح کرد و بعد هم به‌صراحت نقش اوباما در شکل‌گیری داعش را برملا کرد و اسناد محرمانه آن در شکل‌گیری داعش را نشان داد؛ آمریکا ظرف یک سال با تجهیز همه‌جانبه داعش و کمک‌های مختلف داعش را تا پشت مرزهای ایران و عمق خاک سوریه کشاند.

 کارشناس سیاسی بیان کرد: اگر فداکاری سردار دل‌ها حاج قاسم و سردار همدانی و هزاران رزمنده گمنام نبود جنگ به عمق خاک ایران هم کشیده شده بود؛ فداکاری و ولایت شهید سلیمانی و هم‌رزمان او توانست داعش را زمین‌گیر و نقشه‌های شوم قدرت استعماری آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع عرب را نقش بر آب کند.

وی تأکید کرد: اقدام بزرگ شهید سلیمانی و یاران او در شکست بزرگ‌ترین قدرت دنیا در منطقه و دست‌پرورده آن‌ها یعنی داعش، استکبار را به‌شدت عصبانی و خشمگین کرد تا دست به یک جنایت بزرگ زدند و فرمانده سپاه قدس را ترور کردند بر این اساس تفاوتی بین حاکمان آمریکا جمهوری‌خواه و دموکرات در خباثت و جنایت وجود ندارد، ترور سردار سلیمانی کاملاً گویای این واقعیت است.

چراغیان یادآور شد: ایران به‌عنوان یک قدرت بزرگ، آزاد و مستقل در چنین وضعیتی در مقابل قدرت استعماری آمریکا ایستاده و پیروز شده است، این امینت، آرامش، اقتدار و استقلال را مرهون فداکاری شهیدان و سردار دل‌ها، شهید سلیمانی هستیم.

کارشناس سیاسی بیان کرد: جنایات آمریکا در کشور مابعد از جنگ جهانی دوم همواره وجود داشته است؛ کودتای ۲۸ مرداد در سال ۱۳۳۲ و پیدا کردن برنامه‌های استعماری و هویت زدایی و مذهب زدایی در ایران در دوره پهلوی با محوریت آمریکا و غرب، حمایت از شاه و مسلح کردن او برای کشتار انقلابیون، آسیب به انقلاب اسلامی در قالب اقدامات جاسوسی، جنگ تحمیلی، تحریم‌های اقتصادی و در تنگنا قرار دادن کشور ما و فشار همه‌جانبه در قالب اقتصادی، سیاسی، مذاکره، جنگ رسانه‌ای ازجمله جنایات آمریکا در حق مردم ما بوده است.

وی گفت: در همین مذاکراتی که تحت بر جام در سال‌های گذشته صورت گرفت غرب به دنبال امتیازاتی بود تا بتواند به اهداف خود برسد و بعدازاینکه برجام به تصویب رسید در پی پیمان‌شکنی، خسارت‌های زیادی به کشور وارد می‌شود آمریکا همه‌جا و هرلحظه تنها منافع خود را در نظر گرفته است.

چراغیان افزود: امروز که نظام جمهوری اسلامی در مقابل فشارها و زیاده‌خواهی‌های آمریکا مقاومت کرده است و ملت فهیم و بصیر ایران توانسته بر سختی‌ها فائق آید آمریکا از هیچ تلاشی برای تأثیرگذاری بر جامعه ایران خودداری نکرده است؛ راه موفقیت چیزی جز توجه به توانمندی‌های درونی، استحکام و انسجام در درون، انسجام ملی، عمل به رهنمودهای رهبری حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی و تداوم راه پرعظمت شهدا و شهدای مقاومت در مقابل فزون‌خواهی‌های قدرت استعماری آمریکا نیست.

کارشناس سیاسی اظهار داشت: بعد از جنگ جهانی دوم دو ابرقدرت ایالات‌متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی هرکدام بر بخشی از دنیا سلطه پیدا کردند؛ سلطه آمریکا با ابعاد مختلفی همچون اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی تا به امروز ادامه داشته است؛ سلطه دلار، حکومت عناصر وابسته، پایگاه‌های نظامی، فروش سلاح، ابرازهای اطلاع‌رسانی و احاطه بر رسانه‌ها همه از انواع ابزار سلطه هستند.

وی گفت: مجامع بین‌المللی به‌ظاهر مستقل اما درواقع وابسته به قدرت استعماری آمریکا بوده و اداره آن‌ها در اختیار دست‌پرورده‌های آمریکا بوده و در زمان‌های لازم کاملاً نقش خود را به نفع منافع آمریکایی‌ها ایفا می‌کردند.

چراغیان عنوان کرد: امروز سلطه آمریکا روبه افول است، انقلاب اسلامی هیمنه آمریکا را درهم‌شکسته و آن‌گونه که بایدوشاید نمی‌تواند از هم‌پیمانان خود حفاظت و حمایت کند، اعتماد به آمریکایی‌ها در طول دو سال گذشته مخصوصاً در منطقه در میان کشورهای وابسته به‌شدت کم شده است.

کارشناس سیاسی بیان کرد: رژیم صهیونیستی به‌عنوان غده سرطانی منطقه و متحد شماره یک آمریکا در وضعیت نامناسبی قرارگرفته است؛ پایه‌های قدرت آمریکا لرزان و سست شده است، با بیداری جوامع و ملت‌های آزاده هیمنه و سلطه استکباری به‌کلی از هم فرو خواهد پاشید.

انتهای پیام/