فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: تا ملتی آرزوهای خود را به واقعیت تبدیل نکند بزرگ نمی شود و هر ملتی که نتواند رویداد بسازد بزرگ نمی شود.

به  گزارش خبر افلاک ،  سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از واکسن نوترکیب دانشگاه بقیه الله (عج) و آغاز فرآیند کارآزمایی بالینی واکسن «نورا» که صبح امروز صبح امروز یکشنبه ۶ تیرماه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد: پیمودن قله ها همواره کار سختی است، گذر از سخره ها و ارتفاعات کار مشکلی است اما هیچ ملتی بدونه طی کردن مسیرهای سعود به قله های پیشرفت و منزلت دست نمی یابد.

وی ادامه داد: تا ملتی آرزوهای خود را به واقعیت تبدیل نکند بزرگ نمی شود، بزرگی هر ملت به بلندای همت و وسعت آرزو ها و افق های بلند نگرش های اوست. هر ملتی که نتواند رویداد بسازد بزرگ نمی شود.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: ما در یک جنگ بزرگ جهانی هستیم که محور بزرگ آن استقلال ملی ما است و جهان قدرت‌مند تصمیم گرفته که مانع ما شود اما ما هم تصمیم گرفته‌ایم که این جامع را بر تن کنیم.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: ما هم تصمیم گرفته‌ایم به هر قیمتی شده این معنای زیبا و مقدس را همانند جامه‌ای زرین و درخشان بر قامت کشور و ملتمان بپوشانیم. راه سختی را طی کرده‌ایم و قطعا هنوز فراز‌های سختی برای طی کردن باقی مانده است.

وی با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه از سوی دشمنان علیه کشورمان، گفت: کسانی که در جهان از دموکراسی و آزادی و امنیت و پیشرفت سخن می‌گویند، علاقه دارند کودکان ما در آغوش مادرانشان جانشان را از دست بدهند، علاقه دارند مردمان کشورمان بدون دارو و غذا باقی بمانند، نقشه ذهنی آن‌ها برای کشور ما فقر و گرسنگی و عقب ماندگی است و برای همین است که نه اجازه انقال پول برای دارو و واکسن را می‌دهند و نه اجازه می‌دهند مایحتاج ا‌ولیه را تامین کنیم.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه ما یک ملت استثنایی هستیم، تصریح کرد: ملتی که در اوج محاصره توانسته است آفرینش‌گر چنین افتخارات بزرگی باشد، یقینا یک ملت شگفتی ساز و استثنایی است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: پرستاران ما درد مردم را به جان خریدند و این رمز پیروزی ما در یکسال و نیم گذشته بود. دست همه پزشکان و پرستاران و همه کادر درمان را می‌بوسم.

وی با بیان اینکه ما تصمیم گرفته‌ایم در جهان در هر پدیده‌ای جزو کشور‌های برتر جهان باشیم و امروز در بسیاری از حوزه‌ها جزو کشور‌های برتر هستیم، خاطرنشان کرد: ما پرنده‌های پهن پیکر بدون سرنشین داریم که هفت هزار کیلومتر پرواز می‌کنند و در هر نقطه‌ای فرود می‌آیند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما مرد میدان‌های سخت هستیم و به همه جهان می‌گوییم که از میدان خارج نمی‌شویم و می‌دانیم که سر انجام همه حصار‌های سخت محاصره را با اقدامات فنی و علمی می‌شکنیم. ما این واکسن‌ها را در اختیار مردم فقیر سایر کشور‌ها قرار می‌دهیم و ملت عزیز ما اطمینان داشته باشند که بیرق‌های امید را بیش از هر وقت دیگری برافراشته خواهند دید.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان