حجت الاسلام شاهرخی گفت: انتخابات ریاست جمهوری شروعی دوباره برای جبهه انقلاب است و همه باید از آسیب‌ها و تجربیات تلخ گذشته درس بگیریم.

به گزارش خبرافلاک حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی صبح امروز در دیدار با قضات که به مناسبت هفته قوه قضاییه صورت گرفت با اشاره به شهادت شهید بهشتی اظهار داشت: این شهدا افرادی بودند که می خواستند به مردم خدمت کنند، ولی منافقان کوردل این خدمتگزاران را از ما گرفتند، شهید بهشتی یک شخصیت برجسته بود، ایشان شخصیتی بودند که فلسفه هگل که به زبان آلمانی نوشته شده بود را به زبان آلمانی تدریس و اشکالات آن را بیان می‌کرد و در کنار آن بر فقه و اصول، فلسفه ومعارف اسلامی مسلط بودند.

وی افزود: همه شهدای فاجعه هفتم تیر افراد تاثیرگذاری بودند که نمونه آن شهید حجت‌الاسلام سیدفخرالدین رحیمی است که از مبارزان بر ضد ستمشاهی بود در این راه تبعید، شکنجه و زندانی شد وسختی های این راه پرخطر در اراده مستحکم این شهید عزیز خللی ایجاد نکرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: شهدای هفت تیر سند مظلومیت نظام هستند که این شهدا به همراه ۱۷ هزار شهید ترورشدند، اما نتیجه آن اقتدار نظام اسلامی ایران است.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر دستیابی به عدالت و رضایتمندی مردم گفت: رضایتمندی مردم توسط دادگستری و دادستان در تمام دستگاه‌ها بررسی شود زیرا ملاک موفقیت یک اداره رضایت ارباب رجوع است و نیاز این دوهدف مهم در دادگستری وسازمان های تابعه به صورت علمی و با اقتدار وبه طور مستمر ادامه پیداکند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری شروعی دوباره برای جبهه انقلاب است و همه ما باید از ابتدا آسیب‌ها و تجربیات تلخ گذشته که در گام اول مبتلا شدیم درس بگیریم، خاطرنشان کرد: از تاریخ شروع کار دولت سیزدهم کار جهادی جبهه انقلاب شروع می‌شود و باید روحیه خدمت رسانی جدیدی در اداره جهادی کشور و در ادارات استان دمیده شود که در اینجا وظیفه دادگستری و دادستان به عنوان مدعی العموم و دستگاه‌های تابعه وظیفه سنگینی دارند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه صدها نفر نیروی اضافی در طول سالیان متمادی را به شهرداری‌ها وارد کرده اند، تصریح کرد: از طرفی مرکز استان و دیگر شهرهای استان معیار و استاندارد مرکز استان را ندارند و هنوز با مشکلات مهمی مواجه است که در دولت انقلابی مردم نمی‌توانند شاهد تبعیض‌ها در جذب نیروها به سازمان ها و ادارات باشند و عدالت‌ محوری، فساد ستیزی، مقابله با مفسدان و مبارزه با هر گونه رانت‌ خواری اولویت دستگاه قضایی باشد.

وی بیان کرد: جوانانی که به دستگاه قضایی اضافه می‌شوند، نیاز به مراقبت و آموزش بیشتری دارند و باید از تجارب و دانش قضات با تجربه و متعهد استفاده کند و با تقویت برنامه های اعتقادی و معرفت افزایی، خود را در مقابل وسوسه‌ها مصون سازد. البته در این مسیر حفاظت قوه قضاییه وظیفه مهمی دارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک