به گزارش خبر افلاک مهرداد ویسکرمی ، اظهار داشت: چند سالی بود که ساخت بیمارستان نیایش به دلیل مشکلات ناشی از وضعیت نابسامان اقتصادی، جهش‌های ارز و اختلاف نظری که بین دانشگاه‌ علوم‌پزشکی و قرارگاه خاتم به عنوان مجری طرح وجود داشت، متوقف شده بود. وی افزود: طی جلسات متعددی که در وزارت و در استان […]

به گزارش خبر افلاک مهرداد ویسکرمی ، اظهار داشت: چند سالی بود که ساخت بیمارستان نیایش به دلیل مشکلات ناشی از وضعیت نابسامان اقتصادی، جهش‌های ارز و اختلاف نظری که بین دانشگاه‌ علوم‌پزشکی و قرارگاه خاتم به عنوان مجری طرح وجود داشت، متوقف شده بود.

وی افزود: طی جلسات متعددی که در وزارت و در استان برگزار شد، دانشگاه و قرارگاه خاتم به یک توافق نسبی رسیده‌اند؛ در فروردین امسال، قرارگاه فعال شده و یک وام ۲۰۰ میلیاردی نیز برای دانشگاه و ساخت بیمارستان نیایش در نظر گرفته شد.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۲۰۰ نفر در بیمارستان، فعال و مشغول به کار هستند در حالی که در گذشته تعداد افراد شاغل در بیمارستان در حد نگهبانی بود و کار تقریباً راکد شده بود ولی از نیمه دوم فروردین بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر در این مجموعه مشغول به کار شدند و امیدواریم با فعال شدن قسمتهای مختلف تا ۴۰۰ نفر نیز به کار گرفته شوند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تأمین وام و ثبات اقتصادی، خرید وسایل و تجهیزات انجام می‌شود و شاهد پیشرفت قابل توجه بیمارستان و ساخت آن در دو یا سه سال آینده خواهیم بود.

ویسکرمی تصریح کرد: طبق برآوردی که انجام شده برای ساخت این بیمارستان، حداقل ۵۰۰ میلیارد سرمایه نیاز است در حالی که در ابتدا قرار بود این پروژه با ۱۷۰ میلیارد تومان ساخته شود ولی چون ساخت آن به تعویق افتاد و با توجه به جهش قیمت ارز و عدم ثبات اقتصادی این مبلغ افزایش پیدا کرد.

انتهای پیام/