بیرانوند نوشت: رخ دادن مسائل و مشکلاتی با عنوان مباحث فساد اخلاقی و مالی در دوره‌های مختلف شوراها، فقدان نظارت استصوابی بر انتخابات شوراها را دوچندان کرده است.

به گزارش خبرافلاک، ششمین دوره از انتخابات شوراهای شهر و روستا در حالی برگزار شد که مراسمات و محافل عمومی با مانور حضور نامزدها و چهره های مشهور و غیرمشهور، مجرب و غیرمجرب، توانمند و غیرتوانمند، از نفس افتاده ها و تازه نفس ها، شیفتگان خدمت و تشنگان قدرت، موجه ها و غیرموجه ها، طایفه گراها و تخصص گراها، شورائیان و شورا ندیده ها، قلم بدست ها و سخنورها، مشکل دارها و بی مشکل ها، از ریز و درشت وارد گود شده و با بکارگیری تازه ترین شگردها، حسابی گرد و خاک به راه انداختند!

در هیاهوی انتخابات، کاندیداهای شورای شهر در تکاپو و تلاش بودند تا آرای مردم را به سمت خود جلب کنند و برای رسیدن به این هدف عکس‌ها و پوسترهایشان را بر روی در و دیوارها، تابلوها، درختان، دیوار منازل و… چسباندند تا مردم با چهره آن‌ها آشنا شوند؛ اما آنچه در این میان مهم به نظر می رسد، برخی بی اخلاقی های انتخاباتی بود.

برخی نامزدها بی اخلاقی و بی قانونی را پیشه گرفته و نشان دادند که لیاقت نشستن بر کرسی شورای شهر را ندارند و با این بی اخلاقی و پایبند نبودن به قانون خود را بهتر در معرض نمایش گذاشتند تا مردم بدون نقاب آن‌ها را بشناسند.

برخی مواقع تبلیغات برای بسیاری جالب می شود و مردم با لبخندی از کنار آن می گذرند اما برخی مواقع نیز رفتارهایی زننده و ناشایست از بعضی کاندیداها (مسلم سپهوند) که سعی داشتند با تبلیغات غیراخلاقی خود را مضحکه عالم و آدم کنند چیزی جز تاسف و تلخ کامی برای شهروندان نداشت.
 
البته متولیان، مجریان و هیأت نظارت بر انتخابات استان باید بساط این نامزدهای بی سواد را بر میچید، تا چنین گستاخانه وارد میدان نمی شدند و حالا دستمایه سوءاستفاده غربی ها قرار گیرند.

بسیاری از افراد لیاقت جایگاه شورا و خدمت به مردم را ندارند و تنها برای مطرح کردن خود و پر کردن چاله های زندگی خود به این عرصه ورود می کنند، باید با این قبیل افراد قاطعانه برخورد شود تا شاهد مباحثی که این روزها با آن مواجهیم، نباشیم.
 
در شرایطی که دشمنی همه جانبه استکبار با انقلاب اسلامی روز به روز شدید تر می شود برای مقابله با این توطئه ها مثل اوایل انقلاب به افرادی با عزم جهادی نیاز داریم، نه افرادی که هیچگونه تخصصی ندارند و گمان می کنند می توانند با عوام فریبی در جایگاهی که در شان آنها نیست قرار گیرند.
 

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک