معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تاکنون برای احداث آزادراه خرم‌آباد - بروجرد با پیشرفت فیزیکی ۹۱ درصد هزینه شده است.

به گزارش خبر افلاک ، خیراله خادمی  معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور  در بازدید از طرح آزادراه خرم آباد – بروجرد گفت: این آزاد راه که بخشی از آزادراه خرم آباد – اراک است یکی از مهم‌ترین آزادراه‌ها در کریدور شمال به جنوب کشور محسوب می‌شود.

خادمی اظهار داشت: آخرین مراحل اجرایی طرح در قطعه خرم آباد – بروجرد در حال اتمام بوده و پیش بینی می‌شود با پیشرفت خوبی که در پروژه وجود دارد، بتوان اوایل مرداد ماه امسال آن را زیر ترافیک برد.

او با تاکید بر انجام مراحل ایمنی مسیر توسط راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: این محور یکی از آزاد راه‌هایی است که در برنامه زمانبندی افتتاح سال ۱۴۰۰ کشور قرار دارد و امید می‌رود بعد از بهره برداری این قطعه، عملیات اجرایی ادامه آزادراه به سمت اراک آغاز شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: این آزادراه از خرم آباد تا اراک به طول ۱۳۴ کیلومتر طراحی شده است و در فاز اول ۶۷ کیلومتر آن حد فاصل خرم آباد تا بعد از بروجرد مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

خادمی بیان کرد: تمامی گردنه‌ها و نقاط حادثه خیز جاده کنونی خرم آباد به سمت بروجرد با بهره برداری از آزادراه جدید رفع می‌شود و تردد در این مسیر با کاهش ۵۰ درصدی زمان و ۳۵ درصدی مسافت انجام خواهد پذیرفت.

او با اشاره به اینکه آزادراه جدید محدودیت‌های کمتری به لحاظ سرعت خواهد داشت افزود: پیش بینی می‌شود با بهره برداری از آزادراه خرم آباد به اراک تحولی در شبکه‌های آزادراهی کشور، در محدوده لرستان صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور اضافه کرد: اعتبار هزینه شده برای این پروژه تاکنون اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که با سرمایه گذاری ۶۰ درصدی بخش دولت و ۴۰ درصدی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) انجام شده است و ارزش به روز آن تا ۶ هزار میلیارد تومان نیز برآورد می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان