تیم ملی والیبال کشورمان در چهاردهمین دیدار خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۱، امروز به مصاف لهستان می‌رود.

به گزارش خبر افلاک ، تیم ملی والیبال کشورمان روز گذشته در سیزدهمین دیدار خود در لیگ ملت‌های والیبال به مصاف فرانسه رفت و با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد تا هشتمین شکست ملی پوشان ایران در‌ این رقابت‌ها رقم بخورد.

شاگردان آلکنو برابر تیم ملی والیبال فرانسه بسیار ضعیف ظاهر شدند و به راحتی هر چه تمام نتیجه را به خروس‌ها واگذار کردند. در بازی با فرانسه بعد از چند هفته امیر غفور فرصت بازی پیدا کرد، اما عملکرد تیمی ملی پوشان ایران نسبت به بازی‌های گذشته راضی کننده نبود و همین امر باعث شد تا مغلوب فرانسوی‌ها شوند.

تیم ملی والیبال کشورمان در دومین بازی خود از هفته پنجم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۱ باید به مصاف لهستان پر ستاره برود.

تیم ملی والیبال لهستان در فکر قهرمانی/ شاگردان هینن در تعقیب برزیلی‌ها

تیم ملی والیبال لهستان از جمله تیم‌هایی است که تقریبا با تمام نفرات اصلی خود پا به لیگ ملت‌ها گذاشته است. این تیم با هدایت هینن تا پایان هفته چهارم نشان داده که رقیبی جدی برای برزیل در صدر جدول به شمار می‌رود و به نوعی جدی‌ترین تعقیب کننده طلایی‌پوشان است.

این تیم که نخستین حریف ایران در المپیک هم هست تا اینجای مسابقات عملکرد خیلی خوبی داشته و با قبول تنها ۲ شکست در رده دوم جدول رده‌بندی قرار داد. دیدار ایران و لهستان در سال‌های اخیر همیشه یکی از جذاب‌ترین مسابقات جهان والیبال بود؛ از مسائل فنی گرفته تا درگیری‌های لفظی و کری‌خوانی بازیکنان موجب شده تا مصاف ایران و لهستان تماشایی باشد.

شرایط امسال کمی هم متفاوت است، چراکه این بار ولادیمیر آلکنوی روس روی نیمکت تیم ملی ایران نشسته است. هینن پیش از این درمورد آلکنو گفته بود که او یکی از بزرگترین مربیان حال حاضر جهان است و حضورش روی نیمکت ایران می‌تواند کار را در مصاف با ایران برای هر تیمی سخت کند.

ایران - لهستان/ جدال بلندقامتان ایران با عقاب‌های مدعی

ازدحام ستاره‌ها در تیم ملی والیبال لهستان/ الماس سیاه در بین عقاب‌ها

دژیزگا، لوماچ، کورک، کلوس، بینیک، لئون، کوبیاک و حتی زاتورسکی از جمله ستاره‌های تیم ملی لهستان به شمار می‌روند که این روز‌ها در اوج آمادگی و پختگی هستند. لئون کوبایی‌الاصل با اضافه شدندش به ترکیب عقاب‌ها این تیم را به یکی از جدی‌ترین مدعیان در تمام تورنمنت‌های جهانی تبدیل کرده است.

لئون در رقابت‌های امسال و در دیدار با صربستان ۱۳ امتیاز سرویس به دست آورد و رکورد جدیدی در این زمینه خلق کرد. از طرفی دومین رکورد لئون در زمینه سرعت سرویس بود. یکی از سرویس‌های این بازیکن با سرعت ۱۳۵.۶ کیلومتر بر ساعت وارد زمین صربستان شد. رکورد پیشین در اختیار ایوان زایتسف ایتالیایی بود که در سال ۲۰۱۸ سرویسی با سرعت ۱۳۴ کیلومتر زد.

این شرایط بدون شک کار را برای والیبال ایران سخت‌تر از گذشته خواهد کرد، اما تجربه نشان داده که نبرد والیبال ایران و لهستان در هر شرایطی جذابیت‌های خاصی دارد و نتیجه آن اصلا قابل پیش‌بینی نیست.

عملکرد تیم ملی والیبال لهستان در دوره گذشته لیگ ملت‌های والیبال

لهستان در دوره گذشته (۲۰۱۹) در مرحله مقدماتی با کسب ۱۱ پیروزی، ۴ شکست و ۳۰ امتیاز عنوان پنجم را به خود اختصاص داد و به مرحله نهایی راه پیدا کرد و در نهایت عنوان سوم را به خود اختصاص داد. این تیم در هفته اول میزبان بود که حاصل این میزبانی ثبت ۲ پیروزی مقابل استرالیا و آمریکا و یک شکست مقابل برزیل بود. عقاب‌ها در هفته دوم راهی چین شدند. لهستان در این هفته ابتدا مغلوب فرانسه شد و در ادامه از سد تیم‌های بلغارستان و چین گذشت.

میزبان لهستان در هفته سوم ایران بود. آن‌ها مغلوب روسیه و ایران شدند و در آخرین گام از سد کانادا گذشتند. شاگردان هینن در هفته چهارم به ایتالیا رفتند که حاصل تلاش آن‌ها در هفته چهارم کسب ۳ پیروزی مقابل آرژانتین، صربستان و ایتالیا بود. در هفته پنجم هم لهستانی‌ها به آلمان سفر کردند که در این کشور توانستند از سد تیم‌های ژاپن، آلمان و پرتغال عبور کنند.

به این ترتیب عقاب‌ها با ۱۱ پیروزی و ۳۰ امتیاز در رده پنجم قرار گرفتند و به مرحله نهایی صعود کردند. این تیم در مرحله نهایی توانست برزیل و ایران را شکست داده و به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کند. لهستانی‌ها مغلوب روسیه شدند تا از رسیدن به فینال بازبمانند. عقاب‌ها در دیدار رده‌بندی برزیل را از پیش‌رو برداشتند و در رده سوم قرار گرفتند.

ایران - لهستان/ جدال بلندقامتان ایران با عقاب‌های مدعی

وضعیت کنونی تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان در لیگ ملت‌های والیبال

شاگردان ولادیمیر آلکنو در ۴ هفته ابتدایی موفق به کسب ۵ پیروزی شدند و در ۷ بازی هم نتیجه را به حریفان خود واگذار کردند. تیم ملی ایران شروع نگران کننده‌ای داشت و نتیجه را به ژاپن و روسیه واگذار کرد، اما پس از آن توانست از سد تیم‌های هلند، کانادا، ایتالیا، بلغارستان و آمریکا عبور کند. ایران در ادامه هم با نتایج ۳ بر ۲ مغلوب تیم‌های صربستان و آلمان شد و در هفته چهارم هم مغلوب تیم‌های استرالیا، برزیل و اسلوونی شد تا در جایگاه یازدهم جدول رده‌بندی قرار بگیرد.

در طرف مقابل تیم ملی لهستان در هفته اول ایتالیا و صربستان را شکست داد و مغلوب اسلوونی، پدیده این دوره از بازی‌ها شد. عقاب‌ها در هفته دوم توانستند ۳ پیروزی ارزشمند مقابل استرالیا، آمریکا و روسیه کسب کنند. روند پیروزی لهستانی‌ها در هفته سوم هم ادامه پیدا کرد و آن‌ها موفق شدند از سد تیم‌های بلغارستان و هلند عبور کنند، اما مغلوب برزیل شدند. شاگردان هینن در هفته چهارم موفق به کسب ۳ پیروزی با نتیجه ۳ بر صفر مقابل تیم‌های کانادا، ژاپن و آلمان شدند.

به این ترتیب لهستانی‌ها با کسب ۱۰ پیروزی و ۲ شکست در رده دوم جدول رده بندی قرار دارند. این تیم در هفته پایانی باید به مصاف تیم‌های آرژانتین، ایران و فرانسه برود.

ایران - لهستان/ جدال بلندقامتان ایران با عقاب‌های مدعی

تیم ملی لهستان (۱۶ نفر دعوت شده اند):

 • پاسورها: فابین دژیزگا، گژگوش لوماچ، مارسین یانوش
 • پشت‌خط‌زن‌ها: بارتوش کورک، ووکاش کاچمارک، ماچی موزای
 • قدرتی زن ها: ویلفردو لئون، میخال کوبیاک، الکساندر شیفکا، کمیل سمونیک، بارتوش بدنوژ، توماش فورنال
 • سرعتی‌زن‌ها: کارول کلوس، متئوش بینیک، یاکوب کوخانوفسکی، پیوتر نواکوفسکی
 • لیبرو‌ها: اول زاتورسکی، دامیان وویتاشک

ویتال هینن، سرمربی بلژیکی‌الاصل هدایت عقاب‌ها را برعهده دارد.

تیم ملی ایران (۱۷ نفر دعوت شده اند):

 • پاسورها: سعید معروف، جواد کریمی، محمد طاهر وادی
 • پشت‌خط زن ها: امیر غفور، صابر کاظمی، بردیا سعادت
 • قدرتی‌زن ها: میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی
 • سرعتی‌زن‌ها: سیدمحمد موسوی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، رضا عابدینی
 • لیبرو‌ها: محمدرضا حضرت‌پور، آرمان صالحی

هدایت تیم ملی والیبال ایران را ولادیمیر آلکنو بر عهده دارد.

برنامه بازی‌های روز دوم از هفته پنجم رقابت‌های لیگ ملت‌ها (سه شنبه ۱ تیر ماه):

 • کانادا – استرالیا، ساعت ۱۲:۳۰
 • صربستان – هلند، ساعت ۱۴:۳۰
 • بلغارستان – آمریکا، ساعت ۱۵:۳۰
 • ایران – لهستان، ساعت ۱۷:۳۰
 • ژاپن – اسلوونی، ساعت ۱۸:۳۰
 • فرانسه – آرژانتین، ساعت ۲۰:۳۰
 • برزیل – آلمان، ساعت ۲۲:۰۰
 • روسیه – ایتالیا، ساعت ۲۳:۳۰

بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

 • منبع خبر : خبرنگاران جوان