نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردمان لر با قدمت و غیرت در سطح کشور شناخته شده‌اند.

به گزارش خبر افلاک ، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگوی تلویزیونی که از شبکه استانی لرستان پخش شد اظهار داشت: افتخار من این است که خیلی از دوستان و بزرگان مردمان دیار لر را می‌شناسم و لر‌ها با طوایفی مختلف امروز در سراسر کشور دارای نخبگان و شخصیت‌های شناخته شده در سراسر کشور هستند.

او با اشاره به اینکه استان لرستان استان کوهستانی و دامپروری است خاطرنشان کرد: این استان دارای رودخانه‌های پرآب است که منشاء آب‌های فلات مرکزی و دشت خوزستان بوده و می‌توان از این ظرفیت برای توسعه این استان و خوبی استفاده کرد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: وسعت استان لرستان بیش از ۲۸ هزار کیلومترمربع با یک میلیون هفتصد و ۷۶۰ هزار نفر می‌باشد و پانزدهمین استان کشور محسوب می‌شود. قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: شغل افراد این دیار کشاورزی و دامپروری، اما متاسفانه از نرخ بیکاری بالا رنج می‌برند، زیرا که در این استان سرمایه‌گذاری صنعتی خوبی انجام نشده است و بسیاری از رودخانه‌ها رها شده و هیچ گونه سدی تاثیرگذار‌ی در این استان ساخته نشده است.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: استان لرستان در حوزه تاریخی و تمدنی نیز یکی از استان‌های مهم در سطح کشور است که قلعه فلک الافلاک در مرکز این استان در حوزه گردشگری می‌تواند زیرساختی برای جذب توریست در سطح کشور و جهان باشد، اما متاسفانه این اتفاق صورت نگرفته و نبود مدیریت باعث شده که این استان مهاجر پذیر باشد.

او در ادامه اظهار داشت مردمان شهرستان خرم‌آباد مردمانی با اصالت هستند که این شهر دارای مرکز تجاری، اقتصادی، کریدور شمال به جنوب است و این امر می‌تواند یک ظرفیتی در راستای اقتصادی این شهرستان باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری به بحث آبخیزداری در این شهرستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه در بحث آبخیزداری کار‌های خوبی در این منطقه صورت نگرفته و سیلابی که در ۲ سال گذشته رخ داده مشکلات زیادی را برای مردم این شهرستان و شهر‌های پایین دست ایجاد کرده است.

قاضی زاده هاشمی به کارخانه پارسیلون خرم آباد اشاره کرد و گفت: این کارخانه با ۲۵۰۰ کارگر به علت بدهی امروز تعطیل شده که یکی از برنامه‌های دولت ما فعال کردن این کارخانه می‌باشد.

او گفت: شیلات سپیددشت در انتظار واگذاری به بخش خصوصی است که تلاش ما این است، این امر صورت گیرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خطاب به مردم بروجرد نیز گفت: بروجرد یکی از شهرستان‌های ممتاز استان لرستان است که با نخبگانی همچون شهید بروجردی مسیح کردستان و حضرت آیت الله بروجردی مرجع شیعیان جهان اسلام نام آن در تمام جهان شناخته شده است.

قاضی زاده هاشمی یادآورشد: مسکن مهر بروجرد با ۶ هزار و ۵۰۰ واحد متاسفانه از عدم زیرساخت مانند درمانگاه، مسجد، مدارس و … رنج می‌برد که ما در مسکن سلام برنامه جامعی داریم و چهار و نیم میلیون کمبود مسکن در سطح کشور را جبران خواهیم کرد.

او با اشاره به اینکه برای اقشار کم درآمد و بدون درآمد اقساط ۳۰ ساله طراحی شده که دارای مسکن باشند افزود: اولویت ما ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده شهری است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری به کارخانه سامان کاشی بروجرد نیز اشاره کرد و گفت: این کارخانه با ۲۲۰ کارگر امروز تعطیل شده و دستگاه قضایی نیز ورود کرده که امیدوارم مشکلات آن حل و فصل شود.

هاشمی به شهرستان دورود نیز اشاره کرد و گفت: یادمان هست که رزمندگان دوران دفاع مقدس از دورود رد شده و با قطار به خوزستان و مناطق جنگی اعزام شدند.

او به فولاد و ذوب آهن دورود اشاره کرد و اظهار داشت: این ۲ تا کارخانه با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی امروز متوقف شده است که تلاش ما این است، آن‌ها را راه اندازی کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری به دشت اشترینان و بروجرد اشاره کرد و گفت: امروز شاهد افت سه متری آب در این دشت‌ها هستیم که علی رغم حجم بارندگی بالا در لرستان کار‌های خوبی در بحث آبخیزداری انجام نشده و تلاش ما این است این کار‌ها را به سرانجام برسانیم.

هاشمی به شهرستان ازنا نیز اشاره کرد و گفت: شهرستان ازنا دارای کارخانه‌ها و پروژه‌های خوبی است، همچون صنایع غذایی گهر، توسعه صنایع سیمان فولاد ازنا امروز همه این‌ها با مشکلاتی روبرو هستند که تلاش می‌کنیم مشکلات آن‌ها را رفع کنیم.

او به پلدختر اشاره کرد و گفت: در سیل اخیر شهرستان پلدختر معرفی شد، مسیر مواصلاتی این شهرستان با دیگر شهر‌های استان لرستان، خوزستان و ایلام می‌تواند در توسعه آن نقش بسزایی داشته باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: خیلی از پل‌های شهرستان پلدختر در سیلاب سال ۹۸ خسارت دیده و تاکنون تکمیل نشده است.

قاضی زاده هاشمی خطاب به مردم رومشکان گفت: شهرستان رومشکان دارای مسیر مواصلاتی کم عرض است که این باید برطرف شود و یکی از ظرفیت‌های این شهرستان ظرفیت شیلات آن می‌باشد که با راه اندازی مزرعه پرورش ماهی می‌توان جوانان را در بحث اشتغال جذب کرد.

او همچنین گفت: شعار من ثبت آرامش با دولت سلام است. اینجانب یک سیاستمدار برخاسته از نسل جوان در راستای تبیین بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شده ام.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: بنده یک نفر نیستم بلکه یک جمعی هستیم که دو سال گذشته تا کنون بعد از بیانیه گام دوم توسط مقام معظم رهبری برنامه‌های خود را مبتنی بر بیانیه گام دوم اداره کشور طراحی کرده ایم.

قاضی‌زاده هاشمی اظهار کرد: بیش از ۴۰ سال است پیروزی انقلاب اسلامی گذشته علیرغم کار‌هایی که دولت‌های مختلف در راستای راهسازی، مدرسه، بیمارستان و … انجام داده‌اند، اما متاسفانه با مشکلات زیادی روبرو هستیم اگر انتخابات‌های گذشته را مرور کنیم تعدادی از سوالات که مطرح شده بحث معیشت، گرانی، ازدواج جوانان و … به صورت مشترک بوده است و این نشان می‌دهد که ما در بعضی از کار‌ها موفق نبوده ایم.

او تصریح کرد: ۱۰۰ سال است که نظام اداری کشور تغییر نکرده است و باید گفت ما به دنبال تغییر نظام اداری کشور با برنامه هستیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری کرد: در این مدت ۱۰۰ سال فرهنگ بانکداری، آموزش و پرورش، کنکور سربازی و … ما همچنان پابرجاست و تلاش می‌کنند که آن را حفظ کنند، اما در دولت سلام ما به تغییر نظام اداری کشور هستیم.

هاشمی با بیان اینکه تا زمانی که جابجایی مدیران به صورت اتوبوسی صورت می‌گیرد مشکلات مردم پابرجاست خاطرنشان کرد: در گذشته بر اساس طراحی‌هایی که صورت گرفته خط ریلی سراسر کشور از مرز‌ها به این مرز‌ها انجام گرفته و پایه‌های سرمایه گذاری خاص نیز در جا‌های مختلف خوب صورت نگرفته است از این رو ما پروژه‌های را در مناطق کم آب اجرا کردیم که نتیجه آن این شده تا مردم به دنبال شغل از مکان‌های خود مهاجرت کرده و به جا‌های دیگر استقرار پیدا کنند.

او اشاره کرد:مسائل و مشکلات جامعه با تغییر آدم‌ها حل نمی‌شود بلکه الگو باید تغییر کند.
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین تقصیر مدیران گذشته این بوده به جای این که به اصل و پردازند گرفتار حاشیه شدند و به دنبال تو خوبی کردن کشور بودند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه توسعه آبخیزداری و ایجاد بند‌های آبخیزداری یکی از اولویت‌های دولت سلام است اظهارکرد: امروز ما شاهد فرسایش خاک و نابودی زندگی مردم به علت سیل‌های ایجاد شده هستیم که اگر ان‌ها به خوبی مدیریت می‌شدند نه شاهد فرسایش خاک و نه شاهد سیل در جامعه بوده ایم از این رو توجه به آبخیزداری یکی از اولویت‌های دولت سلام می‌باشد.

هاشمی بیان کرد:تمام ایران اسلامی دارای یک پایتخت به نام تهران است و تهران پایتخت سیاسی دانشگاهی، دفاعی، اقتصادی، تجاری و هر چیز دیگری می‌باشد همه مردم برای کوچک‌ترین اقدامی باید به مرکز پایتخت تهران مهاجرت کرده و مشکلات خود را آنجا بررسی کنند از این رو ما به دنبال ۴۸۵ پایتخت در سراسر کشور هستیم.

او یادآور شد:اصل ۱۲۷ قانون اساسی به هیئت وزیران اجازه می‌دهد اختیارات را به فرمانداران داده تا فرمانداران در هر شهرستان با عنوان وزیران آن شهرستان اختیارات خود را در اختیار مردم و دستگاه‌های اجرایی قرار دهند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در دولت سلام بودجه شهرستان‌ها را تجمیع و در اختیار فرمانداری‌ها قرار می‌دهیم که به عنوان مثال آموزش و پرورش کوهدشت می‌تواند بودجه خود را از طریق فرمانداری کوهدشت جذب کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: در دولت سلام ۴۸۵ شهرستان در سطح کشور به عنوان پایتخت انتخاب می‌شود یکی از مزیت‌های آن‌ها بر اساس ظرفیت‌های هر شهرستان شغل‌هایی را استخراج کرده که به عنوان مثال یک شهرستان نفتی، معدنی، دامپروری، گردشگری بر اساس این مزیت‌ها سرمایه گذاری خواهد شد.

قاضی زاده هاشمی گفت: سامانه‌ای را طراحی کرده‌ایم که اگر یک سوم مردم هر شهرستان از مدیر یا فرماندار این شهرستان ناراضی باشند آن فرماندار یا مدیر از خواهد شد قاضی زاده هاشمی یادآور شد در دولت سلام که دولت مردم است به این که مردم قدرت تشخیص را دارند توجه شده، زیرا همین مردم باز شدن که انقلاب به پیروزی برسد و امروز هم در حفظ انقلاب اسلامی همین مردم هستند که پشتیبان نظام و انقلاب می‌باشند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان