حجت‌الاسلام شاهرخی با بیان اینکه انتخابات یک آزمون بزرگ برای ملت ایران است، گفت: مشارکت در انتخابات در راستای حرکت به سمت تغییر و تحول است.

به گزارش خبرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد ضمن سفارش همگان به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران، مردم‌سالاری دینی، جلوه آن مشارکت سیاسی و شرکت در انتخابات از مؤلفه‌های بسیار مهم است هر نظامی برای بقا و تداوم خودش نیازمند ارتباط و رابطه مطلوب با محیط پیرامون خود است.

وی افزود: یک نظام در صورتی می‌تواند تداوم پیدا کند که رابطه سازمانی دقیقی با محیط و مردم اطراف خود به وجود بیاورد اگر غیرازاین باشد و بین مردم و نظام فاصله بیفتد دشمنان فاصله را پُر می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: اگر در جمهوری اسلامی ایران فاصله بین مردم و نظام ایجاد شود دشمنان این فاصله را پر می‌کنند، اگر امام راحل فرمودند: میزان رأی ملت است برای این بوده است که دشمن فاصله را پر نکند، رهبر معظم انقلاب در این راستا فرمودند: آرا مردم حق‌الناس است و مصیبت وقتی است که مردم با صندوق قهر کنند و پای صندوق حاضر نشوند چون جدایی ایجادشده و دشمنان حاضر می‌شوند.

وی با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات، تصریح کرد: دشمنان در افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه، لیبی، یمن، فلسطین چه جنایت‌هایی انجام دادند به دلیل جدایی بین نظام و مردم بوده است و از این جدایی دشمنان در پیشبرد اهداف شوم و پلید خود استفاده می‌کنند.

شاهرخی با اشاره به اینکه مسئولین خود را خادم مردم بدانند و نه آقا و مالک، خاطرنشان کرد: منافقین، آمریکا، انگلیس، فرانسه، صهیونیست، سلطنت‌طلبان، خون آشامان دوران و بدخواهان ملت ایران می‌گویند پای صندوق رأی نروید تا ما این فاصله را پرکنیم؛ آنانی می‌گویند عدم مشارکت و رأی ندادن که ما را از وجود و فیض شهیدان محروم کردند، داغ فرزندان را بر دل مادران و پدران شهدا نهادند.

امام‌جمعه خرم‌آباد افزود: بانوان صبور و داغ‌دیده ما را در فراق همسران شهیدشان در تمام عمر با غصه و اندوه همراهی کردند و فرزندان شهدا را در پیچ‌وخم روزگار از نعمت پدر محروم کردند، درد و رنج جانبازان را برای تمام عمر برای جانبازان عزیز و خانواده‌هایشان به وجود آوردند و به ملت و سرزمین و اسلام و ارکان نظام ما آسیب برسانند.

وی با اشاره به اینکه خواب دشمنان تعبیری ندارد، بیان کرد: مردم موظف به انتخاب اصلح هستند و بهترین را در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا انتخاب کنند، اگر فردی عامدانه نامزد غیر اصلح را انتخاب کند مرتکب فعل حرام شده است و اگر بعد از تحقیق به فرد اصلح رأی داد فعل او ثواب است، اما اگر غیر اصلح باشد و در راستای منافع گروه و قوم و حزب او است فعلش حرام است.

شاهرخی تأکید کرد: داوطلبان محترم توسل به‌دروغ و تظاهر به‌ظاهر فریبی و توافق‌های پشت پرده و امثال این‌ها افعال حرام هستند که عاقبتش بدبختی است، کسی را انتخاب کنیم که هرچه به او نزدیک‌تر می‌شویم با دیدن مجاهدت و تعهد و تخصص و تلاش او اعتقاد ما به انقلاب و نظام بیشتر می‌شود، کسی را انتخاب نکنیم که به دنبال مقام، قدرت، جاه و ریاست و ثروت باشد ما در طول این ۴۲ سال از این گروه‌ها آسیب دیدیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان یادآور شد: در نخستین انتخابات چهل سال دوم انقلاب، ثروت دوستان، جویندگان شهرت و ریاست زمام امور را به دست نگیرند چراکه انقلاب‌های دینی از دست این افراد آسیب دیدند؛ فرد فرد مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کنیم تا دشمن ناامید شده و به دنبال پر کردن فاصله‌ها نباشد.

وی بیان کرد: افراد خانواده، اقوام، خویشان، دوستان، همکاران و آحاد مردم به انتخابات دعوت شوند، عدم مشارکت در انتخابات راه اعلام نارضایتی نیست؛ راه اعلام نارضایتی، انتخاب بهترین و بهترین‌ها برای آن پستی است که افراد می‌خواهند انجام‌وظیفه کنند.

شاهرخی گفت: بهترین، شایسته‌ترین، متعهدترین، کارآمدترین، داناترین و تواناترین فرد را در ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستاها انتخاب کنیم و اگر دچار تردید هستید از انسان‌های فرهیخته و علما و برجستگان متعهد به جمهوری اسلامی کمک و مشورت بگیرید.

امام‌جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: راه برون‌رفت از وضعیت فعلی و خوب شدن حال مردم کشور و استانمان را در تغییر و تحول می‌بینیم اگر تغییر رخ ندهد عقب می‌مانیم و انتخابات یک آزمون بزرگ برای ملت و مردم استان ما، در راستای حرکت به سمت تغییر و تحول است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک