تیم ملی والیبال ایران که شروع خوبی در لیگ ملت ها نداشت و با شکست برابر ژاپن نگرانی هایی را برای اهالی ورزش بوجود آورده بود، در هفته دوم به بلوغ تاکتیکی و فنی خوبی رسید.

به گزارش خبرافلاک، مرحله مقدماتی سومین دوره رقابتهای لیگ ملتهای والیبال به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران در شروع رقابت ها با توجه به دوری دو ساله از رویدادهای بین المللی مغلوب ژاپن حریف دیرینه خود شد. در ادامه ملی پوشان مقابل تیم ملی روسیه، مدافع عنوان قهرمانی، رقابت نزدیک و جذابی را به نمایش گذاشتند و در پایان هفته نخست نیز بردی شیرین مقابل هلند کسب کردند.

در شروع هفته دوم اما، تیم ملی رفته رفته به هماهنگی و اعتماد به نفس کافی دست یافت. ولادیمیر الکنو، سرمربی نامدار دنیای والیبال که هدایت تیم ملی را بر عهده دارد رفته رفته به شناخت از بازیکنان خود دست یافت تا در هر بازی از ترکیبی متفاوت و جوان استفاده کند. سرمربی تیم ملی در هفته دوم در هر بازی با ترکیب و چیدمانی متفاوت و رونمایی از یکی از بازیکنان جوان و آینده دار والیبال کشورمان موفق شد حریفان را مغلوب کند.

الکنو در هفته دوم رقابت های لیگ ملت های والیبال علاوه بر کسب ۳ پیروزی ارزشمند مقابل تیم‌های کانادا، ایتالیا و بلغارستان از بازیکنانی با انگیزه و آینده دار رونمایی کرد.

«ریسک» و «تدبیر» الکنو جواب داد/ تحول «دوست داشتنی» در تیم ملی

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با اعتماد به بازیکنانی مانند صابر کاظمی، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار، آرمان صالحی و بردیا سعادت نشان داد اعتماد خوبی به بازیکنان جوان دارد و همچنین در مدت زمان کوتاه دو ماهه که هدایت تیم ملی را برعهده گرفته به شناخت خوبی از آنها دست یافته است.

الکنو در هر مسابقه از ترکیب کاملا متفاوت استفاده می کند و تکیه گاه اصلی او بیشتر مبتنی بر بازیکنان جوان است. بازیکنان جوان نیز به خوبی پاسخ اعتماد سرمربی تیم ملی را تا به اینجا داده اند.

تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم رقابت ها دیدار سختی مقابل آمریکا، صربستان و همچنین آلمان خواهد داشت. باید منتظر ماند و دید که الکنو در این مسابقات با چه ترکیبی حریفان را سوپرایز خواهد کرد.

ولادیمیر الکنو که مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن را در اختیار دارد همراه با تیم ملی والیبال کشورمان چهارمین حضور خود در المپیک توکیو را تجربه خواهد کرد، او با برنامه و حساب شده به خوبی از تمامی بازیکنان در رقابت های لیگ ملت ها استفاده می کند و به ترکیب نهایی خود و خلق شگفتی در المپیک توکیو همراه با تیم ملی والیبال ایران می‌اندیشد.

«ریسک» و «تدبیر» الکنو جواب داد/ تحول «دوست داشتنی» در تیم ملی

رونمایی از چهره های جوانی مانند بردیا سعادت،صابر کاظمی، آرمان صالحی، میثم صالحی و امیرحسین اسفندیار در کنار باتجربه هایی چون سیدمحمد موسوی و سعید معروف و پوریا فیاضی و… شرایط ویژه ای را برای تیم ملی به وجود آورده که همین نقطه مثبت تیم ملی خواهد بود تا بازیکنان در یک فضای رقابتی سالم برای پوشیدن پیراهن تیم ملی در المپیک توکیو تمام تلاش خود را به کار بگیرند چرا که الکنو با هیچ بازیکنی شوخی ندارد و در صورت لغزش شانس حضور در ترکیب ۱۲ نفره در المپیک توکیو را از دست خواهند داد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک