سال هاست که دشمن زخم خورده انقلاب ماست و مشتاقانه منتظر است تا ما دست از پا خطا کنیم و به گمان خودش پیروز میدان شود.

به گزارش خبر افلاک ، شهدا همیشه راهنمای ما در زندگی بوده اند. از بزرگتر‌ها که خودشان در زمان جنگ بوده  اند و خواهر و برادر شهید داده اند، گرفته، تا بچه‌های دبستانی که امروزه در کتاب‌های درسی شان از شهدا می‌بینند و می‌خوانند و یاد می‌گیرند.

شهدا رفتند، جنگیدند، فداکاری کردند، اما ما را رها نکردند. آن‌ها مسئولیت بزرگی را به ما سپردند. مسئولیتی که کمتر از جهاد نیست. اگر خوب حواسمان را جمع کنیم، می‌بینیم که دشمن هنوز هست. او هنوز پشت مرز‌های کشورمان، این بار با سلاح رسانه، منتظر ایستاده و امید دارد که خودمان پیروزی را تقدیمش کنیم. سال هاست که دشمن به دنبال تلفات جانی نیست، نمی‌خواهد با بمب و مسلسل و تانک راهش را هموار کند. او زخم خورده انقلاب ماست. زخمی که نمی‌تواند به راحتی فراموشش کند. زخمی که فقط با شکست ما جایش کم رنگ می‌شود. پس او مشتاقانه منتظر است. منتظر است تا ما دست از پا خطا کنیم و به گمانش خودش پیروز میدان شود!

توصیه‌های شهدا در زمان انتخابات

اما وظیفه ما چیست؟ چگونه این بار هم او را شکست هستیم؟ چگونه امید واهی پیروزی را از او بگیریم؟

شاید گیچ شده باشیم. به هر حال شرایط سخت است و شیطانِ تردید، گاه و بی گاه درب خانه وجودمان را می‌زند و می گوید: برای چه می‌خواهی رای بدهی؟ فکر می‌کنی انتخابت اهمیتی دارد؟ رای تو تاثیری ندارد، شرایط را بهتر نمی‌کند. اوضاع همین طور که هست، باقی می‌ماند….

اما مثل همیشه، شهدا به فکر این روز ما بوده اند. پس شاید خوب باشد برای خلاص شدن از شر شک‌ها و تردیدها، بر سخنان و راهنمایی‌های گران قدرشان در رابطه با انتخابات، مروری داشته باشیم.

توصیه‌های شهدا در زمان انتخابات

در وصیت شهید رضا جوادی آمده است:
هر کس به اندازه توانایی خویش احساس مسئولیت کند. در انتخابات با هوشیاری تمام به تقویت اسلام بپردازید. مبادا بگویید چیز‌ها گران شده یا اجناس کم است و هی نگویید انقلاب برای ما چه کرده، بگویید ما به عنوان یک شیعه امام زمان (عج) چه کاری برای انقلاب و امام زمان (عج) کرده‌ایم.

شهید قدم‌علی عابدینی گفته است:
همیشه در صحنه باشید و پا به پای مردم صحنه‌ها را پر نگه دارید و در انتخابات فعالانه شرکت کنید و مواظب دشمنان داخلی و خارجی باشید.

در نوشته‌های شهید سیدرضا فاطمی آمده است:
در انتخابات با کمال شناخت، آگاهی، بصیرت و ایمان انتخاب کنید.

شهید محمدعلی قیصری تاکید کرده است:
در انتخابات شرکت کنید که تکلیف الهی است. رأی شما دفاع از اسلام و قرآن است و مواظب باشید به کسانی که برای شهرت و قدرت خود را مطرح ساخته‌اند رأی ندهید.

شهید ملک حسین اسدی نوشته است:
با اخلاص در انتخابات شرکت و از خون شهیدان پاسداری کنید.

شهید احمد زندی پور عنوان داشته است:
پدر و مادر عزیزم، از جمله سفارش‌هایی که من به شما می‌نمایم در مورد انتخاباتی که از سوی دولت جمهوری اسلامی اعلام می‌شود، وظیفه شرعی شماست شرکت کنید.

تاپ// دست نوشته هایی که شرکت در انتخابات را پاسداری از خون شهدا می داند

شهید حسن باقری گفته است:
بدانید هر رای که شما به صندوق می‌ریزید، مشت محکمی است که به دهان ضد انقلاب و دشمنان آمریکایی می‌زنید و یک قدم آن‌ها را وادار به عقب نشینی می‌کنید.

در وصیت نامه شهید امیر میردار آمده است:
باید ملت ایران ایجاد همبستگی داشته باشیم تا منافقین کوردل در ما نفوذ نکنند و جلوی توطئه‌های استکبار جهانی را بگیریم و همیشه در صحنه‌ها حاضر باشیم و به خصوص در انتخابات و امور مذهبی و نماز جمعه شرکت کنیم.

شهید عباس جوشقانی‌حسین‌آبادی بیان داشته است:
خوب دقت کنید به چه کسی رأی می‌دهید که اگر خطا کنید روز قیامت جوابگوی خون شهیدان خواهید بود. انقلابی بودن مهم نیست بلکه انقلابی ماندن همراه با سختی‌ها و رنج‌ها مهم است. از ولایت و روحانیت مبارز و متعهد به اسلام دست بر ندارید.

شهید علی گودرزی وصیت کرده است:
مواظب ضربه منافقین باشید. این‌ها در نهاد‌ها و انتخابات، در اجتماعات نفوذ می‌کنند و ضربه می‌زنند. که امام عزیزمان فرمودند خطر منافقین از کفار بدتر است.

شهید صفر جبار زارع گفته است:
با حضور در صحنه نماز جمعه، راهپیمایی‌ها و انتخابات به حفظ دستاورد‌های انقلاب و حراست از آن‌ها بپردازید.

شهید محمود سلطانی نجف آباد بیان می‌کند:
ای مردم شهیدپرور، تمامی ابرقدرت‌ها کمرشان شکست و زانو زده‌اند. شما هم بپا خیزید و این اختلافات جزیی را کنار بگذارید؛ زیرا مساله اصلی جنگ است و دنباله رو یک عده افراد مقام پرست و دنیاطلب نباشید و مستقلا فکر کنید و استقلال فکری داشته باشید و محافظ این انقلاب عزیز باشید.‌ای مردم ستمدیده و مظلوم، به خدا این انتخابات برای شما است نه برای ما سرمایه داران و مستکبران و این اسلام است که به فریاد شما می‌رسد.

شهید علی اکبر اژه‌ای اظهار کرده است:

ای امت شهیدپرور حالت انقلابی و مذهبی خودتان را حفظ کنید و در صحنه انتخابات شرکت فعال داشته باشید و صحنه را ترک نکنید که این خواست دشمن است.

شهید سیدعلی اعتصامی تاکید داشته است:
از مردم غیور و شجاع می‌خواهم که در مسائل سیاسی و انتخابات وارد شوند و نگذارند ولایت فقیه و روحانیت در خط امام مظلوم واقع شوند.

در نوشته‌های شهید مهدی جعفری آمده است:
اسلام آدم بی‌تفاوت و کناره‌گیر از مسائل سیاسی نمی‌خواهد. حضور در انتخابات یعنی راه سعادت را انتخاب کردن و دنبال وسوسه‌های شیطان نرفتن.

شهید اسدالله حبیبی عنوان کرده است:‌

ای مردم در صحنه باشید و افرادی را انتخاب کنید که ثمره خون شهیدان را پایمال نکنند که در این صورت شما مسئول خواهید بود.

شهید سید علی طباطبایی نوشته است:
در همه انتخابات شرکت کنید و رأی خود را بدهید.

شهید علیرضا کریمی تاکید کرده است:
برادران هوشیار باشید. در انتخاب افراد مواظب باشید غافل نشوید که در دام تبلیغات دشمنان اسلام بیفتید. حتی در رفت و آمد‌های خود مراقب باشید که کسی شما را از مسیر رهبری خارج نکند.

در متن پیام شهید فرج‌الله رضایی آدریانی آمده است:
همیشه در پشت سر امام قدم بردارید و از گروه گرایی بپرهیزید و همیشه از روحانیت اصیل دفاع کنید و به خواهرانم وصیت می‌کنم که الگوی خود را زینب و فاطمه قرار دهید و در راه آن‌ها گام بردارید که در کلاس‌های قرآن و مذهبی و نماز جمعه شرکت کنید و در انتخابات شرکت کنید و اگر آمدم با هم شرکت می‌کنیم.

شهید عبد‌الرضا خاموشی گفته است:
نماز جماعت و نماز جمعه‌ها را با صفوف به هم فشرده خود پر کنند و اجازه به ضد انقلاب ندهند تا اینکه به میدان بیایند و چهره‌های سرشناس و پشتیبان امام امت را خدای ناکرده لکه‌دار کنند.

شهید آیت‌الله مساح بوانی اظهار کرده است:
با حفظ شور و شوق انقلابی و حضور در صحنه انتخابات مشت محکم بر دهان ایادی استکبار بزنید.

در وصیت شهید اکبر ترک لادانی آمده است:
امیدوارم در انتخابات رئیس‌جمهوری هر چه فعالانه‌تر شرکت کنیم.

شهید حسن استرون گفته است:
مردم کاری کنند که نمایندگان صالح، پاک و از خود مردم باشند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان