حجت الاسلام شاهرخی گفت: حضرت امام خمینی(ره ) شاگرد مکتب امام جعفر صادق (ع) است که اسلام ناب محمدی(ص) را احیا نمود.

به گزارش خبر افلاک حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی اظهار داشت: امام خمینی(ره) بزرگ مردی بود که در عصر غربت معنویت، اخلاق و عدالت، برای برافراشتن پرچم دینداری و آئین مذهب جعفری و حمایت از محرومان و مستضعفان، قیام کرد و وجدان‌های بیدار را برای مقابله با زورگویان عالم بسیج کرد و نظام مقدس جمهوری اسلامی را در ایران اسلامی بنا نهاد.

وی افزود: امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، خلف صالح امام راحل (ره) با تبیین‌ گفتمان امام راحل انقلاب اسلامی را به نیکویی نهادینه، گسترش و راهبری نمود و حرکت آن یگانه تاریخ ساز را تداوم می بخشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به قیام ۱۵ خرداد گفت: پانزدهم خردادماه نقطه عطفی در تاریخ معاصر و سرآغاز نهضت اسلامی ایران است که در این روز تاریخی، حضور گسترده مردم در حمایت از امام خمینی(ره)، روحیه ایثار و شهادت در راه اسلام را زنده کرد و مبارزات مردمی را بر علیه رژیم منحوس پهلوی پایه گذاری نمود.

حجت الاسلام شاهرخی خاطرنشان کرد: نهضت دینی و مردمی ۱۵ خرداد، یک پیام بلند برای تاریخ و برای همه نسل ها داشت و آن اینکه هیچ حکومتی با ظلم و ستم باقی نمی‌ماند و همه نظامهای سلطه گر، محکوم به شکست و سرنگونی خواهند بود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک