سردار کشکولی با اشاره به اینکه حکومت اسلامی مظهر اراده مردم است، گفت: انتخابات، نقطه اتصال جاری و ساری کردن فکر مردم در بدنه اجرایی کشور به شمار می‌رود.

به گزارش خبرافلاک ، سردار مرتضی کشکولی در نشست روشنگری در جمع بانوان نخبه خرم‌آبادی با اشاره به ریشه و فلسفه مشارکت، اظهار داشت: ایام انتخابات، زمان مشارکت سیاسی است، مشارکتی که از حق و تکلیف هر دو باهم برخوردار است؛ خداوند متعال به انسان حق داده و او را مختار آفریده است پس باید پاسخگوی عمل خویش باشد و انسان مختار باید از حق خود حفظ و صیانت کند.

وی افزود: انتخابات سیاسی مثل مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستاها، نقطه اتصال جاری و ساری کردن فکر مردم در بدنه اجرایی کشور است.

فرمانده سپاه لرستان با اشاره به سخن امام راحل مبنی بر اینکه حفظ حکومت از اوجب واجبات است، عنوان کرد: نظام ما نظامی برخواسته از اراده یک ملت است و لذا مشارکت مردم در میادین مختلف، دفاع از مردم‌سالاری دینی، عامل حیات و پایداری کشور، تضمین‌کننده امنیت و مایه ضعیف شدن حلقه حریف و دشمن است.

وی تصریح کرد: در دوران پادشاهان صفویه، افشاریه، زندیه، قاجار و پهلوی، مردم هیچ نقشی در حکومت نداشتند و از همه بدتر زمان پهلوی بود که اروپایی‌ها و انگلیسی‌ها رضاشاه را نصب کردند و بعد محمد رضاشاه جوان ۲۰ ساله را پادشاه کردند که انگار هیچ فرد دیگری نبود.

سردار کشکولی بیان کرد: در نظام شاهنشاهی، ضمن نقش نداشتن مردم، توهین و تحقیر هم می‌کردند لذا انقلاب اسلامی معجزه بود، انقلاب با نصرت الهی و رهبری و تأثیر شخصیت امام (ره) به نتیجه رسید تا قبل انقلاب جابه‌جایی حکومت سابقه نداشت، اولین مشارکت مردم مشارکت برای تغییر و حالت جامعه و براندازی رژیم مستبد شاهنشاهی بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به آراء ۹۸ درصدی مردم به جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: مردم در نظام اسلامی به شکل، ماهیت حکومت که قانون اساسی بود و بازنگری قانون اساسی و ارکان حکومتی، مجریه، مقننه و قضاییه خبرگان رأی دادند و این حکومت اسلامی مظهر اراده مردم است و صاحب انقلاب خود مردم هستند.

 وی یادآور شد: امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) فرمودند: جمهوری اسلامی چیزی نیست جز مردم و مشروعیت جمهوری اسلامی از مردم است. مردمی که در جنگ تحمیلی پایمردی‌شان موجب پیروزی شد در فتنه‌ها و کودتاهای سیاسی، باز مردم فتنه گران را عقب راندند همان‌طوری که در ۹ دی حضور مردم موجب اهمیت و ماندگاری آن روز شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک