شاهرخی در یادواره شهدا حاج عمران و بیت المقدس که در گلزار شهدا خرم آباد برگزار شد گفت : برای ثبت و ضبط روز دوم خرداد به نام روز مقاومت و ایثار مردم لرستان نیاز به همکاری همگان است؛ باید رویدادهای غرورآفرینی که سپاه اسلام و فرزندان استان لرستان در تیپ ۵۷ و لشگر ۸۴ و دیگر یگان های رزمی که برگ های زرینی به تاریخ مقاومت ایران افزودند و نام استان را سرافراز کردند بازگو کنیم.

به گزارش خبر افلاک حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی؛ در یادواره شهدا حاج عمران و بیت المقدس که در گلزار شهدا خرم آباد برگزار شد اظهار داشت: برای ثبت و ضبط روز دوم خرداد به نام روز مقاومت و ایثار مردم لرستان نیاز به همکاری همگان است؛ باید رویدادهای غرورآفرینی که سپاه اسلام و فرزندان استان لرستان در تیپ ۵۷ و لشگر ۸۴ و دیگر یگان های رزمی که برگ های زرینی به تاریخ مقاومت ایران افزودند و نام استان را سرافراز کردند بازگو کنیم.

وی با اشاره به این که خداوند با اهل شکیبایی و صبر است افزود: برای رسیدن به قله های افتخار نیاز به صبر و شکیبایی داریم،در حرکت به سوی قله های رفیع و عبور از فراز و نشیب ها و سختی ها و دشواری ها نیازمند صبر هستیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد:همه به یاد داریم در آن مقطع که کشور ما دچار فتنه های داخلی بود و ارتش جمهوری اسلامی ایران بازسازی لازم را پیدا نکرده بود و نیرو های جهادی مشغول تنظیم امور و مقابله با ضد انقلاب در داخل کشور بودند کشور ما اماج حملات قرار گرفت و خرمشهر در ۴ آبان ۵۹ اشغال شد اما با صبر و مقاومت و جهاد و رزم رزمندگان و هم چنین دلاورمردان لرستان و دیگر یگان های رزمی پیروزی حاصل شد.

شاهرخی با اشاره به این که دل های رزمندگان ما مملو از عشق به خدا بود خاطرنشان کرد:جامعه امروز ما برای رسیدن به قله های بلند نیازمند صبر و شکیبایی است اگر دیدیم در حال حرکتیم اما فرازی نیست معلوم است هنوز به دامنه قله نرسیدیم و در راه هستیم؛جامعه امروز ما بیش از گذشته نیاز به صبر،شکیبایی و ارتباط قلبی و دلی با ذات ربوبی دارد.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به این که شهدا از رزق الهی بهره مند هستند تصریح کرد:شهدای عزیز جسمشان را به خاک و روحشان را به اعلی علیین سپردند اما راهشان را به ما سپردند راه و پرچم شهدا امروز در دست ماست و ما باید با صبر و صلاه و شکیبایی مسیر را ادامه دهیم.

وی بیان کرد:امروز می بینیم که با هدایت های رهبری و جانفشانی رزمندگان مدافع حرم، دشمنان اسلام چگونه امروز آماج موشک ها و راکت های محور مقاومت قرار گرفته اند و این ها در سایه صبر و شکیبایی است.

  • منبع خبر : خبر افلاک