مشارکت جوانان در انتخابات سال 1400 یعنی امید به آینده ای روشن در گام دوم انقلاب، حضور در عرصه سیاسی انتخابات شرایط را برای روی کار آمدن دولتی جوان و انقلابی فراهم می کند.

به گزارش خبر افلاک ؛ به نقل از سفیرافلاک، خرداد ماه امسال اولین انتخابات ریاست جمهوری در گام دوم انقلاب برگزار می شود، انتخاباتی که می تواند طی چند سال پیشرفت، توسعه، اقتدار و سربلندی را برای کشور رقم بزند و اولین گام برای این مولفه ها، انتخاب درست و اصلح است.

حدود یک ماه تا برگزاری انتخابات باقی مانده است و کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری مشخص شده اند، در این فرصت باقیمانده باید به گونه ای تحقیق کرد تا فردی که شایستگی لازم را برای ریاست جمهوری دارد انتخاب شود، فردی که بتواند یک تیم جوان، کارآمد و انقلابی را تشکیل دهد تا با ارائه راهکار برای حل مشکلات اقدام نماید.

وعده های توخالی و شعارهای پر رنگ و لعاب برای حل مشکلات اقتصادی، معیشتی، بیکاری جوانان و هزاران مشکل دیگر راهکار ایجاد نمی کند بلکه نیاز است فارغ از همه این حاشیه ها، کمر همت برای حل مشکلات بسته شود.

در این میان نقش جوانان در هر جامعه ای بسیار اثر گذار است، جوانانی که با امید به آینده می توانند قله های پیشرفت را فتح کنند اما عده ای تلاش دارند تا بذر ناامیدی را در دل جوانان بکارند و هر روز آتش این ناامیدی را شعله ورتر می کنند.

در روزهای منتهی به انتخابات، دشمن همه تلاش خود را به کار گرفته تا با ایجاد ناامیدی، از حضور مردم در پای صندوق رای بکاهد چرا که به خوبی می داند هر برگه رای، دشمن را در رسیدن به اهدافش مایوس تر می کند.

در همین راستا میزگردی با حضور چند نفر از دانشجویان استان لرستان برگزار شده است که مشروح آن را در زیر می خوانید:

دانشجو، دیده بانی هوشمند و متعهد برای مردم جامعه است

علی جابری فعال دانشجویی و دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان لرستان اظهار داشت: اقشار نخبگان مانند دانشجویان خط امام(ره)، روحانیت انقلابی همیشه وظیفه سنگین تری را در جامعه بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات مظهر مردم سالاری دینی است، افزود: نقش دانشجویان مومن و انقلابی در انتخابات بسیار حائز اهمیت است که بتواند تحلیل صحیحی از سپهر سیاسی کشور داشته باشد و آن را به درستی و به گونه ای به جامعه منتقل کند که موجب ارتقا سطح بینش و دانش عامه شده و فرد اصلحی انتخاب شود.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان لرستان تصریح کرد: دانشجو موذن جامعه است و باید دیده بانی هوشمند و متعهد برای مردم جامعه خودش باشد و ذره ای نیز از این وظیفه خود غافل نشود البته مقصود بنده حمایت فردی و جناحی از نامزد های انتخاباتی و غلتیدن در فضای حزبی نیست و متاسفانه امروز، این موضوع یکی از آسیب های فضای دانشجویی است اما مطالبه شاخص های انتخاب اصلح که از اندیشه سیاسی حضرت امام(ره) و رهبری برداشت شده و همچنین نقد و بررسی عملکرد و برنامه مطروحه از سوی نامزد های انتخاباتی می‌تواند گام موثری در پیشبرد اهداف کشور، پیشرفت و ترقی آن باشد.

امید به آینده روشن کشور

جابری با اشاره به مشکلات کشور عنوان کرد: علیرغم مشکلات موجود اما به شدت نسبت به آینده درخشان این مرز و بوم امید داشته و البته دستیابی هر چه سریعتر به آن آینده را منوط به تلاش و مبارزه جهادی از سوی نخبگان و آحاد جامعه در راستای تحقق قسط و عدل است.

وی بیان کرد: لازم است دعوت کنیم از همه دوستان و جوانان دانشجو در سرتاسر کشور ایران اسلامی که با ورود به هنگام به عرصه مطالبه گری و آرمان خواهی، جلوی زیاده خواهی و قدرت طلبی محافظه کاران را بگیرند و به دست رد زدن به نگاه حزبی و جناحی مانع از آن شوند تا محافظه کاران، انقلاب اسلامی را به سمت قتلگاه بکشانند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان لرستان خاطرنشان کرد: این تنها نسخه شفا بخش دردهای جامعه و گامی بلند در راستای تحقق دولت جوان و  حزب الهی است که به تعبیر صحیح حضرت آقا راه علاج مشکلات کشور است.

جابری اظهار داشت: قطعا در ۲۸ خرداد امسال انتخاباتی پرشور و توامان با بصیرت را شاهد خواهیم بود که ملت ایران بار دیگر حماسه خواهند آفرید.

جوانان نقش روشنگری جامعه و جریان سازی عظیم سیاسی را به عهده دارند

فاطمه پدیداریان مسئول بسیج دانشجویی خواهران بروجرد در دانشگاه آزاد گفت: ‌جوانان از مهمترین عناصر در برگزاری انتخابات پرشور و همچنین عامل اصلی در سرنوشت کشور هستند به طوری که در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری جوانان را به عنوان هسته اصلی مورد خطاب قرار دادند که باید در۴۰ سال دوم انقلاب در جامعه نقش‌آفرینی کنند.

وی افزود: انتخابات پیش رو نیز عرصه مناسبی برای ورود جدی جوانان و نقش آفرینی آنان در سرنوشت کشور و نظام است و جوانان علاوه بر ایجاد شور و نشاط در فضای انتخاباتی و ترغیب مردم به حضور حداکثری وآگاه سازی جامعه وپرهیز از انتخابات هیجانی، می‌توانند با تبیین سخنان رهبری وهمچنین مطالعه ومعرفی شاخصه‌ های انتخاب اصلح، مردم را در جهت بهترین انتخاب یاریگر باشند.

مسئول بسیج دانشجویی خواهران بروجرد در دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه ‌انتخابات امسال از حساسیت خاصی برخوردار است، تصریح کرد: دیگر فرصت آزمون و خطا نیست و باید در این شرایط با انسجامِ داخلی و فارغ از همه کاستی‌ها و فشارها، فردی اصلح و مدبر را برای در دست گرفتن اوضاع کنونی انتخاب کنیم.

پدیداریان عنوان کرد: امروز دلیل مشکلات پیش‌آمده در بخش‌های اقتصادی و معیشتی این است که برخی از مدیریتهای نظام را افرادی برعهده گرفته‌اند که شایستگی لازم را نداشته و سبب مشکلاتی شده است.

وی ‌نقش اصلی جوانان در انتخابات را ایجاد فضای مطالبه گری ونقد منصفانه درست و بدون غرض ورزی از جریانات و نامزدهای انتخابات در چارچوب قانون اساسی برشمرد و گفت: جوانان با ورود در مسئله انتخابات نقش روشنگری جامعه و جریان سازی عظیم سیاسی را به عهده دارند و این امر موجب می شود بلوغ فکری جامعه به نمایش گذاشته شود.

نقش جوانان در هر جامعه حائر اهمیت است

مسئول بسیج دانشجویی خواهران بروجرد در دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی فرصتی فراهم شده که جوانان بتوانند به صورت مستقیم و رو در رو خواسته خودرا با کاندیداها مطرح کنند.

پدیداریان اظهار داشت: قشر جوان در هر جامعه ای به لحاظ برخورداری از توان، انرژی و استعدادهای فراوان نقش تعیین کننده ای در آینده جامعه دارد و جوانان در هر جامعه ای سرمایه اصلی آن جامعه محسوب می شوند که می توانند زمینه های پیشرفت و رشد جامعه را در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات آینده نیز یک رفراندم سیاسی است و مانند دیگر انتخابات ریاست جمهوری انتخاب سرنوشت کشور برای دوره چهار ساله می باشد، افزود: جوانان با بهره گیری از پتانسیل اجرایی بالا و پیگیری بحث روشنگری و مطالبه گری و همچنین انتقاد منصفانه نقش مثمرِثمری را در آینده کشور خواهند داشت و این نقش دوره به دوره پر رنگ تر وبا تاثیر بالاتر خواهد بود.

مسئول بسیج دانشجویی خواهران بروجرد در دانشگاه آزاد بیان کرد: جوانان بهترین نفرات و قشری هستند که همه طیفی از فرهنگی و کارگری و جامعه پزشکی گرفته تا دانشجویی و اقتصاد و… در آن وجود دارد و این قشر به خوبی می تواند نقاط ضعف کاندیدا را به مردم ارائه دهد و انتقاد خود را در زمینه سازندگی و پیشرفت کشور انجام دهد.

پدیداریان گفت: برخی افراد در انتخابات مختلف با شعارهای جوان‌پسندانه از ظرفیت نیروی جوان برای در دست گرفتن قدرت استفاده کرده‌اند اما در عمل به گونه‌ای متفاوت رفتار کرده‌اند از این رو جوانان باید مراقب باشند که تحت تاثیر جریانهای قدرت قرار نگیرند تا آنها نتوانند با شعارهای جوان پسند، صندلی‌ها را جا به جا کنند.

وی عنوان کرد: دانشجوی ما اطلاعات و بلوغ سیاسی دارد، از نظر بلوغ سیاسی در سطح بالایی قرار دارد و با ارائه راهکارِ درست و صحیح و ارشادِ به‌موقع می تواند از این سیاست زدگی جلوگیری کند.

مسئول بسیج دانشجویی خواهران بروجرد در دانشگاه آزاد با بیان اینکه انتخابات برای مردم هم حق و هم وظیفه است، گفت: مردم حق دارند نسبت به تعیین سرنوشت‌شان دخالت کنند و شرکت در انتخابات نیز یک وظیفه است که کشورشان دچار مخاطرات نشود.

پدیداریان با اشاره به تلاش دشمن برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات خاطرنشان کرد: دشمن برای ضربه زدن به انقلاب و کشور طمع نکند لذا مردم وظیفه دارند در صحنه انتخابات حاضر شوند که امیدواریم حضور پررونقی را در انتخابات ۲۸ خرداد امسال شاهد باشیم.

فرد اصلح یعنی کسی که برای پیشرفت کشور تلاش کند

بابک حسینی فعال دانشجویی اظهار داشت: جوانان اثرگذارترین قشر در جامعه هستند، قبل از انقلاب و از ابتدای انقلاب تاکنون بسیاری از تحرکات و برنامه ها از درون دانشگاه ها و توسط جوانان شکل گرفته است.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس جوانان کشور در پیروزی انقلاب نقش بسیزایی داشتند، در عرصه های دیگر حضور پرشوری داشتند و همیشه در بخش های مختلف حماسه آفریدند.

این فعال دانشجویی با اشاره به انتخاب اصلح تصریح کرد: انتخاب اصلح بدون تحقیق امکان پذیر نیست و با فکر و تحقیق می توان فردی را که شرایط لازم را دارند انتخاب کرد.

حسینی عنوان کرد: فرد اصلح یعنی کسی که برای پیشرفت کشور تلاش کند، از ظرفیت های داخلی برای حل مشکلات استفاده کند، به فکر معیشت مردم باشد و عزم جدی برای ریشه کنی فساد داشته باشد.

وی بیان کرد: فرد منتخب باید در قول و عمل موافق اسلام و همراه محرومان باشد و با اولویت بندی برای حل مشکلات گام بردارد.
فعال دانشجویی با تاکید بر ویژگی شجاعت در انتخاب اصلح گفت: فرد اصلح یعنی کسی که از تشرها و سخنان بیگانگان نترسد و فریاد دشمن در این فرد اثری نداشته باشد.

حسینی عنوان کرد: بهترین انتخاب کسی است که طعم فقر را چشیده باشد تا بتواند برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی اقدام کند، این فرد نباید به کانون ثروت و قدرت دلبسته باشد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : شبکه اطلاع رسانی راه دانا