نورالحسینی نوشت: شوراها در کنار تسهیل امور ساخت‌وساز، سبب رونق سرمایه‌گذاری و پیشرفت و آبادانی شهرها و روستاها می‌شوند.

به گزارش خبرافلاک، در مسیر سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و شلوغی تردد سیاسیون به وزارت کشور و هیاهوی ثبت نامی‌ها، باید نیم‌نگاهی به اهمیت انتخابات شورای شهر و روستا و تیره‌های عشایری داشته باشیم چراکه برگزیدگان این انتخابات سرنوشت‌ساز نیز سهم بسزایی در نمایش کارآمدی نظام و انقلاب به آحاد و توده‌های مختلف جامعه و همچنین برداشتن گام‌های مؤثر و مفید در راستای خدمت به محرومین و تقسیم عادلانه امکانات و خدمات در سطح شهرها و روستاها دارند.

لازم به ذکر است که شوراها در کنار تسهیل امور ساخت‌وساز، سبب رونق سرمایه‌گذاری و پیشرفت و آبادانی شهرها و روستاها می‌شوند؛ با اصلاح قوانین شهری به‌ویژه قوانین شهرداری و وضع قوانین جدید، رصد و پیگیری و نظارت بر حوزه مدیریت شهری است که تقویت عملکرد شهردار، معاونان، مدیران و کارکنان شهرداری محقق می‌شود.

حال که بااهمیت نقش شوراهای شهر و روستا و عشایر آشنایی اجمالی پیدا کردیم افرادی می‌توانند در عرصه انتخابات شوراهای شهر و روستاها گام نهاده که در کنار تعهد و تقوا، تخصص و کارآمدی، ازنظر اجرا نیز در سطح مطلوبی قرار داشته باشند و با تلاش مضاعف، خستگی‌ناپذیری و بامطالعه گسترده و موشکافانه وضعیت موجود شهر و روستا با برنامه‌ریزی دقیق درصدد رفع معایب و نواقص برآیند.

البته که حیطه اختیارات شورای شهر و روستا فقط در مدیریت شهری بوده و نباید فریب شعارهای فریب‌کارانه و حیله گرانه برخی که به نام ایجاد اشتغال و تأسیس کارخانه‌ها و… را سر می‌دهند خورد.

در پایان با توجه به دستگیری و جلب تعداد زیادی از اعضای شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور به جرم‌های ارتشاء و سوءاستفاده از مسئولیت و…باید گفت پاک دستی و پاک‌زیستی افراد به‌صورت ویژه در انتخاب کاندیداهای شوراها مورد توجه ویژه همگان باشد تا شاهد اتفاقات ناخوشایند گذشته نباشیم.

سید مجتبی نورالحسینی؛کارشناس فرهنگی،مذهبی

انتهای پیام/